Skocz do zawartości

Zawieszanie sie podczas preview?


gonzo71

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy bede w stanie Ci pomóc, choć nawalczyłem sie już z vrayem, ale napisz więcej szczegółów. Wywala ci maxa, komp sie resetuje, blue screen czy tylko zwyczajna zwiecha? Może to ustawienia, może wystarczy zmniejszyć "max tree depth" w zakładce system (jesli to bład pamieci) albo grzejacy sie komp (reset kompa jesli to laptop).

Napisz cos więcej to pomyślimy.

 

dobrze rozumiem? - mówisz o liczeniu "final gather" czy jakos tak przed renderem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku max mi sie zaczal zatykac. Randeruje obraz 800x600 w wysokich ustawieniach. Do pewnego momentu idzie ladnie poza polawa pracy zaczynaja sie problemy. Szybko zaczyna zuzywac pamiec ram (4gb) potem sie albo zawiesi albo wywali blad, ze za malo pamieci. Tak wczesniej nie mialem. Moze ktos cos podpowiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego, co masz w tej scenie. Dużo poly albo displaca powoduje zapchanie pamięci.

Musisz zoptymalizować scenkę.

Spróbuj zwiększyć ilość pamięci przydzielanej dynamicznie, nie będzie ci ładować tyle geometrii do RAMu.

Czasami zwalnia to trochę rendering (loading geometry) ale w sumie będzie troche szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności