Skocz do zawartości

retusz twarzy na filmie


Croolick

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

wygląda na to że to forum jest moją ostatnią deską ratunku :)

problem wygląda następująco: muszę zretuszować czoło aktorki bo ma 2 blizny które psują jej wygląd i narazie jedyne rozwiazanie jakie przyszło mi do głowy to healing brush w photoshopie i i robota klatka po klatce (rotoscoping'u sie nie boje :P ) ale mam wątpliwości co do ostatecznego efektu bo przygladają się ujeciom to czasami widac że nałożona "teksturka" delikatnie "pływa" po czole.... czy w AfterEffects dałoby sie to (blizne) jakos trackować i nałozyć "zdrowy" fragment skóry że to wszytko było ładnie sklejone? wolałbym zostac przy tych narzedziach bo takie "armaty" jak Nuke czy Shake to mnie narazie odstraszają :P

gdyby ktoś jeszcze podał namiary na jakies konkretniejsze tutoriale w dziedzinie retuszu filmu byłbym bardzo wdzieczny :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a jak zrobic w AAE łatke i przypiąć ją do trackera a potem zrobic mieszanie żeby sie z oświetleniem zgadzało? bo ona obraca wtedy głową więc zmienia sie intensywnośc światła na jej twarzy.....

 

edit:

da sie jakoś wciągnąć tracker z AAE do PS żeby klikał dokładniej niz ja? bo generalnie na razie najlepsze rezultaty otrzymuje jeśli uda mi sie kliknąć z odpowiednim przsunieciem a w momencie gdy nie trafie odpowiednio w animacji widać że cos sie na obrazku dzieje :(

Edytowane przez Croolick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz kluczowac korekcje koloru laty, nasycenie, jasnosc etc

 

ja np. robilem retusz budynkow, musialem to strackowac, zrobic model 3d, oswietlic

a na koncu sie okazalo ze w trakcie nagrania zmienia sie ekspozycja kamery i

trzeba bylo i tak zrobic 2 rzeczy: ogolna korekcje koloru w osi czasu, jak i nalozyc kilka

latek dodatkowych z blendami zeby dodac w kilku miejscach podcienie ktore nie wiadomo

skad sie pojawialy (wystarczy ze cos sie odbija i swieci w strone kamery i juz wszelkie modele ida

sie bujac... trzeba recznie korygowac pod ujecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyziryzisusipiesi, ubiegles mnie, mialem to samo pisac :P

z tym rpzesowaniem trzeba uwazac bo nie zawsze dfobrze wychodzi, szczegolnie jak sie zle ustawi przesuniecie. ale to najlepszy sposob na usuniecie czegokolwiek z twarzy i nie tylko

poprostu tworzysz nową warstwe, przesowasz ja i maskujesz.i to wszystko. nie wiem czy AAE ma paint tool ale jak ma to mozna go uzyc i podpiac pod tracker, jak nie to mozna stworzyc jedna bitmape w szopie i podpiac pod tracker, problem z tym pojawi sie keidy w tym miejscu bedzie padal cien, wtedy bedzie trzeba robic korekcje i ja maskowac dlatego szybszy sposob i lepszy jest z przesowaniem i maskowaniem nowej warstwy tego samego pliku video

Edytowane przez Tomasz_87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności