Skocz do zawartości

Ukrywanie szwów na modelu


zaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, modyfikuje sobie model typu 'naked body' ;) postaci z gry, który po imporcie z formatu .nif do 3ds wygląda idealnie, czyli tak:

 

noseam.th.jpg

 

Model importuje się w postaci Editable Mesh z gotowym modyfikatorem Skin. Usuwam Skin (który później i tak wkleje), konwertuje do Editable Poly i natychmiast pojawia się "szew" na kręgosłupie (który rzeczywiście tam był od początku, ale na świeżym, po imporcie obiekcie jest kompletnie niewidoczny):

 

seam2.th.jpg

 

Domyślam się, że coś trzeba zrobić (jakiś smooth czegoś tam? :) ) żeby go spowrotem ukryć. Jakieś pomysły? :) Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzięki za odpowiedzi! Panowie, tylko jest jeden szczegół, model jest w tym miejscu przerwany tzn poligony z jednej połowy stykają się z tymi z drugiej ale nie są połączone, to czy smoothing będzie działał, w ogóle, w tym przypadku? I dlaczego *działał* od razu po imporcie, skoro model od początku jest przedzielony w tym miejscu? Przepraszam za mało fachowe słownictwo, ale inaczej nie potrafię tego opisać. ;) Sprawdzę jeszcze raz, ale na 80% 'smoothing group' jest ten sam po obu stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz ja odwrocic ? ;)

 

Jak mi powiecie jak rozwiązać problem to ja odwróce w nagrode ;P

 

 

Sprawdziłem jeszcze raz i smoothing group są takie same na całym modelu czyli to nie to... Mam nadzieję, że coś wymyślicie, bo utknąłem na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności