Skocz do zawartości

PIV HT


Gość Indorek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Indorek

Hej

Mam pytanie związane z PIV HT. Ostatnio testowałem takiego w Max\'e, żeczywiście Win2000 widzi go jako dwa procesory, więc byłem ucieszony ;)) Render w Mental Ray też obliczał dwoma kwadracikami, czyli niby dwa procesory. Lecz ogolny czas renderowanej sceny jest taki sam jak jedno procesorowej jednostki z takim zageram czyli 2,8GHz. To torszke mnie zasmuciło, lecz przypomniałem sobie że kiedyś czytając o HT napomkneli że ta funkcję trzeba mu włączyć, hm ale gdzie to się robi??? Niby w tamtych testach PIV z HT wypadał lepiej niż dwuprocesorowa płyta??!!! Chciałem to sprawdzić na własne oczka, bo może tylko tak piszą \"marketing\"

 

Możecie mi cos powiedzieć na ten temat?? Jak wykożystać w Max\'e to HT

 

Dzięki i życzę wesołych i kolorowych jajeczek :)) he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

zarowno w biosie plyty hyperthreading jak i w maksiu multi-threading jest defaultowo ON wiec nic dodatkowo odpalac nie musisz. nie zauwazylem roznic w predkosci przy uzyciu ht ale pewne jest ze gdy renderujesz cos wiekszego w tle to z ht mozesz latwiej i przyjemniej pracowac rownoczesnie np. w photoszopie czy przegladac w czasie renderingu net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

hm, ale niby w testach na łamach jakiejś gazety pokazywali wykresy i była różnica i to spora.... czyli kolejny Intela niby wynalazek?? szkoda że znowu mnie zawiedli :(((

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności