Skocz do zawartości

Portfolio studenckie


Gość olciala

Rekomendowane odpowiedzi

Startuję na architekturę za granicą. Mam zrobiony kurs rysunku, projektowanie i aranżacje wnętrz oraz przygotowanie z projektowania i sztuk współczesnych. Dostałam informację, że od kandydatów wymagane jest dowolne artystyczne portfolio, a poza tym zero szczegółów. Chciałabym wiedziec jakie prace są brane pod uwagę, jaka ilośc i jak konkretnie powinno wyglądac takie portfolio. Nigdy wcześniej nie robiłam ani nie miałam do czynienia z prawdziwym portfolio.

Jeżeli ktoś się orientuje w temacie lub wie cokolwiek na ten temat byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje lub wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no to chyba zależy gdzie startujesz, nie lepiej zapytać na uczelni? Raczej będą mieć większą wiedzę na ten temat niż forum w Polsce.

 

Pewnie możesz wrzucić sporo prac z tych kursów które piszesz że kończyłaś - przynajmniej ja bym tak zrobił.

 

A swoją drogą jakie są jeszcze kryteria poza portfolio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brana jest pod uwagę matma, angielski, ten kurs z projektowania i sztuki oraz właśnie portfolio. na podstawie tego wszystkiego dostaje się punkty i jak uzbierasz wystarczającą ilośc pkt to witamy na uczelni.

kontaktowałam się z informacją studencką ale dostałam bardzo ogólne informacje, praktycznie tylko tyle, że portoflio może zawierac dowolną tworczośc, czy to zdjęcia czy rysunki czy rzeźby w glinie...

a zalezy mi bardzo, żeby się dostac, więc chcę przez najbliższy rok przygotowac sobie jakies przyzwoite portfolio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

portoflio może zawierac dowolną tworczośc, czy to zdjęcia czy rysunki czy rzeźby w glinie...
czyli pole manewru masz dosyc spore, masz opcje zeby juz zaczac cos przygotowywac w kierunku w ktorym zaczelas pobierac kursy albo wrzucic cos z kursow, skoro sa do zaakceptowania. Prawdziwe portfolio wyglada mniej wiecej tak ze robisz cos, zachowujesz, robisz cos dalej zachowujesz, robisz nastepne 10 prac i po jakims czasie widzisz ze ta pierwsze prace to ostra "kupa" i nie chcialabys ich nikomu pokazac, ale z drugie strony sama po sobie widzisz jaki nastpil potep pomiedzy pierwsza praca a najbardziej aktualna i mysle ze to samo dostrzega osoby ktore bede w/w portfolio oceniac, takze o ile progress jest znaczacy warto pokazac wszystko co sie ma :), bo chyba postep jest najwazniejszy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loki ma rację...każda uczelnia ma własne wymagania...czasem jest zupełna dowolność..czasem ograniczają liczbę stron albo nawet precyzują układ zawartości...

ważne chyba żeby portfolio było dość różnorodne..

 

 

nie wiem czy dobrze wnioskuje z Twojej wypowiedzi, ale wygląda jakbyś pisała o tylko jednej szkole...podstawowa rada ode mnie to jednak składać papiery do kilku różnych (w UK nie brakuje)

..choć często to się będzie wiązało z przygotowaniem oddzielnych portfolio...

 

a..i zwroc uwage na terminy aplikacji..bo czesto jest to np styczen (vide bartlett)..wiec wcale nie rok jeszcze :]

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portfolio to portfolio, wsadzasz wszystko co kiedykolwiek narysowałaś, potem robisz własny odsiew tego co uważasz dobre, a co nie. Pamiętaj tylko, że różne gusta ludzie mają i różne rzeczy ich interesują więc nie wykreślaj od razu "durnego, brzydkiego" rzutu domku co na biologii Ci się narysował bo niejeden belfer nawet nie spojrzy na smaczony tydzień rysunek odręczny, za który dałabyś się pociąć.

 

Dużo też zależy od tego na jaką uczelnię startujesz, a dokładnie jakie ona ma mniemanie o sobie. Np. Angole skromnością nie grzeszą, ogólnie są szorstcy i wymagający, nawet w Delft pod Rotterdamem (jedna z najlepszych szkół) mają większy szacunek do studenta jako człowieka, chociaż w szkole Sizy w Portugalii panuje holokaust gorszy niż w np. w Gliwicach na 3 roku. W Skandynawii, szczególnie Szwecji (a z wyjątkiem szorstkiej Finlandii - ci to też najprzyjemniejsi nie są) cokolwiek nie zrobisz będzie git bo oni zdania po prostu nie mają...

 

Pracowałem na uczelni w Szwecji, po kilku uczelniach i konferencjach arch się przejechałem stąd różnie różnych widzę, najmilej wspominam Delft, najgorzej Francuskich profesorków z Saint coś tam pod Paryżem, pytających przy rozmowie w gronie 3 osób o urban safety, czy w PL wódkę pije się szklankami, prezentujących prace dyplomowe swoich studentów, na poziomie 2 roku w Gliwicach...

 

Chodzi mi generalnie o to, żeby dostosować trochę portfolio pod lokalny poziom ogólnie pojętej kultury ;) Włoch czy Amerykanin będzie się zachwycał tematyką antyczno-historyczną, Holender graficznym podejściem, a angol zapewne na technice rysunku i ogólnej wiedzy arch.

 

Nie chcę zniechęcać czy się bufonić, ale o ile poziom architektury budynków mamy kiepski, to poziom wykształcenia studentów arch jeden z najlepszych na świecie ;) Życze powodzenia, ale jeśli o edukację chodzi to jak niedaj Boże noga się podwinie i już będziesz musiała w tej Polsce zostać i się uczyć to krzywda Ci się nie stanie, choć pod koniec studiów np w ramach Erazmusa wyjechać warto coby nabrać spojrzenia z innej perspektywy ;)

Edytowane przez WAKi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności