Skocz do zawartości

Dwa pytania -symetria i undock ui


pawe3

Rekomendowane odpowiedzi

1. symetry. To co jest oczywiste w innych softach (Alias, C4d...)

Mam dwie polowki, prawa i lewa. Robie operacje (na Nurbs lub Mash) na prawej polowie i automatycznie wszystko przenosi sie na lewa polowe.

Czyli jak np. jakis punk masha, prawej polowki przesowam o jakas wartosc to automatycznie odpowiadajacy mu punkt lewej polowki przesowa sie o taka sama wartosc w kierunku zgodnym z symetria.

Jezeli cos takiego istnieje to nie rozumiem dlaczegoo jest tak schowane, ze nie mozna tego znalezc:( No a jezeli nie ma takiej mozliwosci to wielka szkoda:((

 

2. Jak moge oddokowac palety (UI Elements) i poukladac sobie je na drugim monitorze?

Obecnie taka mozliwosc oferuja nawet najtansze softy a operacje taka przeprowadza sie intuicyjnie. Poszukam cos pod haslem UI Elements, ale jezeli ktos z was zdradzi mi jakis sposob to bede zobowiazany za podpowiedz

 

pozdra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Szukalem w ksiazce i nic na ten temat nie znalazlem.

 

Zaczalem eksperymentowac w ustawieniach interface preferences w nadziei, ze uda mi sie osiagnoc nieco wiecej niz to co mi zasugerowales (odnosnie palet, bo reszty ju nie jestem w stanie sprawdzic) i doprowadzilem do tego, ze nie mam zadnych palet!!!:(

Nie mam nawet glownego menu gdzie moglbym pod display przywolac wszastkie UI elements. Mam tylko szare okienko i nic wiecej. probowalem roznych wariacji klawiatorowa myszkowych i jedyne co mi sie udalo to przywolac menu samego okienka. To niestety nie pomoglo mi aby dojsc gdzies dalej. Tak wiec nadal mam szare okienko i tylko reakcje na klawisz "8" i "m" jak rowniez control i shif. ale to wszystko

RRRRAAAATTTTUNNNKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz adekwatnego nika:)

Zostalem przez ciebie reanimowany.

Wielkie dzieki!!!

 

Co do reszty. jestem przyzwyczajony do wygody. W Cinemie pracowalem dosc dlugo. Tam bylem ustawiony tak, ze na glownym monitorze mialem tylko workspace a wszystkie palety byly przezucone na drugi monitor (czasem i na trzeci:) ).

W tedy masz super komfort pracy i wykorzystujesz cala powierzchnie monitora do tego co istotne, czyli do niuansow takich jak kompozycja podczas ruchu kamery, czy pracowanie z malymi detalami w kontekscie jakiegos duzego.

Szkoda, ze majka jest tu ntroche nie na czasie.

 

Jeszcze raz wielkie dzieki za uratowanie mi zycia i za ten tip z symetria. Dziala

 

pozdry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symetry- wciskasz i trzymasz "w" (skrót do translate) i w miedzy czasie we viewporcie LKM - makringmenu które się rozwinie ma na liście Relfection - to Twoja symetria.

Domyślnie po instalacji majki jest włączona.

 

Co do 2 punktu - nie za bardzo wiem o co chodzi. Majka większość rzeczy ma na pływających oknach, więc możesz sobie je rozstawić jak chcesz.

 

Jeśli cokolwiek z UI Ci zniknie - CTRL+Space załatwi sprawę :) to jak Maxowe przejście do ExpertMode :)

 

PS: Od majki możesz wszystko odpiąć - łącznie z ChannelBoxem - trzeba tylko poszukać skryptów na Highendzie. Ostatnio używam tearoffChannelBox bo miniChannelBox z którym pracowałem do tej pory nie działa w linuxie ;)

 

Majka jest bardzo elastyczna i wygodna .... tylko sam sobie musisz ją wymościć. Bez znajomości podstaw mela będzie ciężko ;)

 

PS2: jeszcze dodam, oderwane okna otworzysz przez Window z górnego paska. Warto porobić sobie skróty, albo makringmenu do komend które wtedy Majka wykonuje.

Edytowane przez asblaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności