Skocz do zawartości

“Cassandra”- nowy projekt


CzAk1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak donosi Opium, opierając się na informacjach podrzuconych przez Quiet Earth, twórca kina niezależnego Paweł Czarzasty przymierza się do wyprodukowania pierwszej (chyba raczej), polskiej postapokaliptycznej produkcji.

 

Czarzasty wraz z SPI International Polska Sp. z o.o., z którym miał już wcześniej do czynienia, od ponad dwóch lat pracuje nad stworzeniem "Cassandry"- historii opartej na książce "Głowa Kasandry" Marka Baranieckiego. Projekt wydaje się interesujący zwłaszcza, że ma to być międzynarodowa produkcja sci-fi.

Jak donosi sam SPI „Cassandra” ma być…

 

Pełna akcji i intrygująca historia, oparta jest na kultowym opowiadaniu ?Głowa Kasandry?, autorstwa Marka Baranieckiego. Akcja dzieje się w post apokaliptycznej rzeczywistości, w świecie zniszczonym globalnym konfliktem. Jeden z ocalałych Teodor Hornic, ratuje resztki ludzkości, unieszkodliwiając rakiety, które nie zdążyły wystartować podczas wojny. Pozbawione dowództwa, mogą się aktywować w każdej chwili, niosąc śmierć i zniszczenie resztkom cywilizacji. Hornica trzyma przy życiu legenda o Rakiecie Ostatecznego Odwetu ? na poły mitycznej Cassandrze, która jest najpotężniejszą bronią jaką wynalazła ludzkość. Gdy Hornic znajdzie Cassandrę, rzeczywistość okaże się dużo bardziej przerażająca niż sobie wyobrażał w najgorszych snach.

 

Prace nad filmem na razie nie posuwają się na przód w zawrotnym tempie, jednak można rzucić okiem na koncept arty wykonane przez Marcina Jakubowskiego.

 

Więcej info także na Stopklatce.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No tak, obrazki można zobaczyć tu http://www.spifilmstudio.com/cassandra , ale o tym projekcie ja słyszałem już rok temu i chyba niewiele jeżeli cokolwiek się rozwinęło. Pawła Czarzastego poznałem osobiście, bardzo fajny człowiek, ale jego filmu "1409 - afera na zamku Bartenstein" po prostu nie da się oglądać, przynajmniej ja nie dałem rady :) mam nadzieję że film nad którym pracuje aktualnie http://www.spifilmstudio.com/oko-sprawiedliwoci się uda, po za tym Paweł nie wstydzi się też od czasu do czasu machnąć dobranocki http://tvsfa.com/index.php/pawel-czarzasty/ i dostać za nią nagrody.

Jeżeli "Cassandra" powstanie i uda się też "Hardkor 44" to nastaną piękne czasy dla polskiego kina.

Edytowane przez walmord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reżyser troche mnie przeraża...i wykonania za bardzo rewelacyjnego się nie spodziewajmy. Ale chodzi o sam fakt podjęcia się tematyki fallloutu w Polskim kinie. Na zachodzie to normalka...chocby zbliżający się "The Book of Eli".

Mam nadzieję, że rozpoczęcie prac nat kinem innym niż drmaaty obyczajowe i filmy historyczne....ośmieli też innych twórców, oraz sponsorów ofkors. Z tego pktu widzenia to dość ciekawy nius chyba...hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności