Skocz do zawartości

Modelowanie Auta problem...


Gość Kozisoft1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Od jakiegoś czasu modeluję w 3d max, już kilkukrotnie chcę zrobić auto, modeluje i nic nie wychodzi, korzystam z tutków i nic nie pomaga a to na pewno nie jest takie trudne, kieruję do was pytanie jak narysować tak jak na tym tutku http://www.max3d.pl/tut.php?id=228 auto za pomocą linii? Wszystko, co rysuje jest płaskie i nie mam pojęcia jak zrobić to ładnie i płynnie, bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź. Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam Kozisoft1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wrzuc zrzut ekranu z viewportów Maxa. Napisz jakich modyfikatorów użyłeś? Bez tego trudno jest cokolwiek powiedziec.

 

Nigdy nie wykonałem całego pojazdu w Maxie ale kiedy próbowałem robiłem to tak:

1. W okolicy maski ustawiałem Plane (tak to zwą w maxie?), w jej płaszczyźnie.

2. PrawyPrzyciskMyszy -> Conwert to -> Editable poly

3. Zaznaczałem bok Plane'a od strony szyby auta i przeciągałem go z Shiftem przez cały pojazd (Na ostrych krawędziach odstępy między polygonami muszą byc małe dzięki czemu po smoothowaniu są widoczne)

4.Dodawałem modyfikator Smooth, Meshsmooth czy jakiś taki.

 

Inna opcja to modelowanie kolejnych elementów. Np. modelowanie najpierw maski, przedniej szyby, etc.

 

Wybacz, że używam terminologii dla laika. Jeżeli sprecyzujesz pytanie będzie łatwiej udzielic odpowiedzi.

 

PS: podejrzewam, że rozwiązaniem twojego problemu jest zaznaczenie jakiejś krawędzi i użycie chamfera (przy założeniu, że nadałeś całości modyfikator wygładzający)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max aż taki sprytny nie jest, żeby sam się domyślił na jakiej głębi ustawic vertexy. Musisz przejśc do widoku "od boku" (jak on się w maxie nazywa?) i ręcznie przesunąc vertexy (załaduj tam sobie referke "profilu" auta, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, ustawisz wtedy precyzyjnie). Prędzej czy później i tak trzeba będzie edytowac siatkę. Chyba, że max ma jakieś magiczne narzędzia :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności