Skocz do zawartości

obiekt 3d: motorola


dynio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Mam tutaj taką oto motorolkę ... wystawiłem ją nie z powodu samego modelu , ale z powodu sceny i oświetlenia.

Chce abyście wyrazili swoje opinie na temat związany tylko z oświetleniem, gdyż to ostatnio sprawia mi największą trudność, a tutoriali do mental ray\'a jest jak na lekarstwo ;].

Do stworzenia tego użyłem Maxa 6 i Mental Ray\'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Modeling wydaje sie byc prawidlowy, jednak cos chyba nie tak z proporcjami jesli chodzi o grubosc, pozatym zbyt mala ilosc detali jak na telefon, brak ladowania w tylnej czesci. Co do matrycy LCD wyglada jak przyklejona naklejka, takie obiekt staraj sie przedstawiac na bardziej metalowym podlozu a nie deskach. Calosc wyglada bardziej jak imitacja telfonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuję Ci ,że proporcje są są dobre , jeśli chodzi o telefon ... a tak na marginesie nie czytałeś tego co napisałem :/ ... przecież nie chodziło mi o model tylko o oświetlenie i scenę ... co do desek się zgadzam , ale do reszty nie bardzo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha spora ta motorolla ;) pamietam z czasow podstawowki taki parkiet na sali gimnastycznej ... ;) wymiary jednej kostki parkietu to jakies conajmniej 50X50 cm ;) \"proporcje ;) ??

 

co do oswietlenia to jak na moje oko lepiej ... gdyby obiekt mial wiecej detali ... latwiej by bylo powiedziec wiecej o swietle ... np cienie od przyciskow ... jakis ladny reflex na LCD ... umm ... mogloby byc naprawde ladnie ... no i oczywiscie troszeczke mniejsza jest w rzeczywistosci ta motorollniczka ... w stosunku do parkietu oczywiscie ;)

 

jej ... kolejny edit postu ... to chyba u mnie nawyk ... zapomnialem powiedziec slowa o cieniach ... nie wiem co to ... drzwi?, okno?, dziorka od klucza? :P (proporcje) ale cien od tego ... jest mocno wyrazny ... (malo rozmyty) natomiast od samego telefonu ... zupelnie rozmyty ... nie widzialem takiej rozbieznosci cieni w rzeczywistosci ... nawet teraz ...cien od moich puchatych wloskow na biorku jest zaledwie troche bardziej rozmyty niz od kubka z kawa :)

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scenka conajmniej marna...... :( ....ale sie nieprzejmuj......co do cienia zgadzam sie z poprzednikiem ze jest on trocheza maly......stosunkowo za maly(chyba chciales zeby byl widoczny) bo co taki promien zuca swiatlo z latarki.....? a co do modelu to te przyciski mie raza....jakbys caly telefon przeskalowal w osi Y ......za doze odstepy pomiedzy przyciskami.....(a na koniec to trzeba jakies GI tutaj walnac i DOF i moze niedorobienia sie zamaza :):) ......keep working..moze cos z tego bedzie ale watpie........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatło w drugim rednerze o niebo lepsze... w piewszym było takie mleko że głowa boli. Zabrakło rozpiętości tonalenej od bieli do czerni, kontrastu.

W dugim to się poprawiło, ale nie jestem pewien co do tych ciemnych obszarów... szkoda że nie są cieplejsze i trochę bardziej rozświetlone (ekspozycja)... wyglądałoby to prawdziwiej i bardziej przekonywująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjąłem wszystkie uwagi na temat mojej pracy i postaram się poprawić to wszystko o czym wspomnieliście ,żeby osiągnąć zadowalający efekt.

ezx88 =>a czym że jest tel. komórkowy jak nie zabawką dla dzieci :P :]

Dzięki Kris za pozytywny post na temat mojej pracy i poprawię to światło na następny raz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności