Skocz do zawartości

problem przy odpalaniu maxa


kowal1916

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, siedze juz nad tym kilka dni i brakuje mi juz sil, problem jest anstepujacy, przy odpalaniu maxa wyskakuje mi okienko z komunikatem.

 

"Nie mozna uruchomic aplikacji, poniewaz jej konfiguracja rownoczesna jest niewlasciwa. Wiecej szczegolow mozna znalezc w dzienniku zdarzen aplikacji."

blado.jpg

blado.jpg

 

Osobiscie wydaje mi sie, ze moze to byc wina Visty, czytalem troche na forach i duzo ludzi ma ten problem z innymi programami czy grami.

 

 

Jesli chodzi o jakies zagadki systemowe to jestem w tym zielony i bez czyjejs pomocy sobie poprostu z tym nie poradze.

 

 

 

Jesli ktokolwiek wie co by mozna bylo z tym zrobic, bylbym wdzieczny. Piszcie nawet jesli nie jestescie dokonca pewni, moze akurat sie uda.

 

 

pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dziennik zdarzeń znajdziesz w panelu administracyjnym w sekcji narzędzi administracyjnych - zaglądnij bo czasami można znaleźć bardzo przydatne informacje.

Ten komunikat wyskakuje Ci zaraz po kliknięciu na skrót/plik wykonywalny czy coś się po drodze mieli jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz problem,

 

napisze ci co ja bym robil, moze pomoze

 

1. zezwol na wykonywanie sie plikow w katalogu autodesk (drugim klawisze na katalog) wlasciwosci -> zabezpieczenia i zezwalasz na wszystko

2. reinstalacja Microsoft Visual C++ 2008 Redistrutable (w ogóle sprawdz czy cos takiego miales) no i co do tego to nie jestem pewniem :)

3. stwórz nowy profil, w windowsach często to pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat raysat nie ma tu do startu maxa ( jestem prawie tego pewien ;) ) i tyczy się tu sieciowego renderingu za pomocą mentalraya. Spróbuj z tymi redistami, o których wesol prawi. Spróbuj tez uruchomić maxa z uprawnieniami admina ( prawy klik ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesol

 

zaraz sie biore za Twoje rady

 

 

Microsoft Visual C++ 2008 Redistrutable instalowalem juz bo tez gdzies w necie znalazlem o tym, mimo to sprobuje jeszcze raz.

 

La R

 

piszesz cos o mentalray'u, moze problem tkwi wlasnie w tym. odchaczylem opcje mentalray podczas instalacji maxa zeby nie instalowalo mental'a, poniewaz w trakcie instalacji wyskakiwal mi blad z instalacja mr i musialem anulowac instalacje.

 

musialem zainstalowac bez mr poniewaz tak wyskakiwal tez jakis glupi blad, ktory uniemozliwial dalsza instalacje.

 

fakt jest taki, ze robilem to juz wczesniej podczas instalacji maxa 9(doradzil mi to ktos na forum), max wtedy normalnie smigal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie;/

 

teraz problem na drugim takim samym kompie z 3ds maxem 2009

 

wszystko juz robione tak jak wyzej a mimo to mam nowy problem, prawdopodobnie rowniez spowodowany vista.

 

duzo jest informacji o tym w internecie ale nie rozumiem nadal o co chodzi;/ moze ktos zna odpowiedz?

 

22cd.jpg

 

 

 

 

z gory wielkie dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności