Jump to content

wesol

Members
 • Content Count

  310
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by wesol

 1. wesol

  Showreel 2018

  Naprawdę fajne masz prace, ujęcie ze znikającymi żetonami cudo ;) mała rada, przed wypuszczeniem mp4 do YT nałóż delikatnego graina/ziarno na pierwsze ujęcia, bo Ci kompresja gradienty zjadła.
 2. cześć, powinien być efekt bump'a. Aby odpalić displament musisz przełączyć cycles na experimental i w settngs materiału wybrać metodę True. Na obiekt nałożyć modyfikator Subsurf i zaznaczyć Adaptive.
 3. Myślę ze jest to łączenie sił niż przejęcie konkurencji w stylu autodesku. Max od wersj 2018 ma porządny render(może mental nim był ale raczej nie używany) z licencją którą zdecydowanie uderza w corone i vray, ponieważ pozwala tylko liczyć na jednym komputerze co powinno wystarczyć do wizualizacji.
 4. spaliłam mi się karta graficzna, używam głównie do cycles dlatego pytam tu. Chce kupić gtx1070 i zastanawiam się czy jest sens dołożyć do 1080? bo w testach na razie nie widać wielkiej różnicy, a cena sporo droższa.
 5. Można, opcje są w zakładce Textures https://dl.dropboxusercontent.com/u/4261448/trawa.blend
 6. wydaje mi się ze tu masz obszerny tutorial w tematyce. http://samoloty3d.pl/wm-000_p.xml pewnie znasz ;)
 7. Wielkie dzięki! :) Wszystko działa świetnie jak zmniejszyłem skalę, poprawna mi raczej nie potrzebna a zmniejszanie odbywa się na empty wiec mogę "fallow" sobie dostosować. Poprawiłem delikatnie Twój wzór bo jak zamieniłem na coś o nie symetrycznym kształcie to przeskakiwał ze 180 na 0. var+1.5708 if var
 8. cześć, próbuje zrobić efekt meksykańskiej fali. Zamiast ludzi animuje w rotacji sześcian. Chciałbym żeby w momencie najechania okręgu sześcian obracał się o 90* i po odjechaniu wracał do pierwotnie formy(rotacja 0) miej więcej przedstawiłem to na http://imgur.com/a/y3hJS udał mi się zrobić animacje prostym driverem ale nie potrafię zablokować animacji tylko do 90* https://dl.dropboxusercontent.com/u/4261448/rotacja.blend Jak by ktoś miał jakiś pomysł, ew jakie hasła googlować to byłbym bardzo wdzięczny.
 9. Tak jak McGavish pisze musisz ustawić Export path. Masz jakieś komunikat w konsoli? Windows -> Toggle System Consol upewnij się ze nazwa katalogu to render_corona
 10. addon https://bitbucket.org/coronablender/render_corona/get/master.zip corona https://www.dropbox.com/sh/kgzu0cqy903ygmb/AABGI0AanZucdaEKPEOfRwJza/!Standalone/2016-08-22?dl=0 testowałem na 3 kompach i na wszystkich działa.
 11. Jaką dystrybucje polecanie, do domu raczej do nauki i zabawy niż do pracy? Zastanawiam się nad fedorą i centose. Czytałem też ze redhat'a można legalnie zainstalować.
 12. cześć, orientuje się ktoś może czy można zainstalować HOUDINI APPRENTICE na stacji roboczej w pracy, na ktorej są inne komercyjne programy? wersja houdiniego posiada znak wodny i ograniczenie wielkości renderu, więć i tak to jest do nauki. ale zastanawiam się jaką polityke ma producent i nasze polskie prawo. Dzięki!
 13. ctrl + C w premier i ctrl + V w AE. tyle żeby przenieść projekt ;)
 14. w obu przepadkach musisz nacisnąć ctr przy 2 wyborze, przy edga'ch, vertexach, poligonach. w standardowych addonsach znajdziesz Dynamic Spacbar menu, powinno trochę pomóc, ewentualnie zainteresuj się tematem pie menu.
 15. wiedziałem ze musi być łatwiej :) bardzo dziękuje :) a jest jakiś sposób żeby jednym obiektem zaznaczyć poligony w drugim obiekcie?
 16. cześć, macie może jakiś szybki sposób na oddzielenie poligonów od siebie? mam bryłę i chciałbym żeby każdy poligon był oddzielnie. jedyny pomysł jak na to mam to zaznaczenie bryły, wybranie chcker deselect, z flipownie normalnych i modyfikator Edge Splite z 0% angel.
 17. być może render elements nie renderuje passów do wideo, tylko do sekwencji plików.
 18. sprawdź czy problem będzie występował również jak będziesz renderował do sekwencji, png/tiff.
 19. Dzięki, co do tego ze za krótkie to przyznam się ze nie miałem pomysłu, miał być to głownie test sprawdzający cycles, czy już nadaje się do pracy. Co do nie konsekwencji ruchu piórka słyszałem opinie kolegów, ale mi się tak podoba i nie bardzo mi zależało na poprawieniem, tym bardzie ze wymagało powtórnego renderingu. Animacja jest w 100% ręczna. Kartki na kościach, Zdjęcia animowałem tylko w pozycji i rotacji, ale posiadały zrigowanego bend'a, co ostatecznie wyłączyłem :) Oczywiście czekam na displacement i chyba jest to jedyna rzecz której cycles nie posiada. Jednak Cycles brak displacementu nadrabia poglądem w czasie rzeczywistym i łatwością tworzenia materiałów. No i oczywiście jego bezproblemowość, nic nie 'flika', AA jest idealne, szybko DOF i motionblur.
 20. cześć Chciałbym się pochwalić swoją pracą wykonaną w blenderze i rendererze cycles. Miał być to test blendera, a przede wszystkim cycles. Jestem bardzo zadowolony z pracy z tym rendererem. Nad projektem pracuję już dłuższy czas, od roku leżał w postaci klatek i ostatnio zmobilizowała mnie chęć wrzucenia do reel'a cycles wiec zrobiłem drobną kolor korekcję zrobiłem również w blenderze. https://www.youtube.com/watch?v=PnGSXPjNpxQ Link do Hi-res bez kompresji Youtuba, najlepiej pobrać na dysk. Czysty render: Po CC: Passy: Książki posiadają ten sam materiał a różnicę w kolorach wynikają ze zmiennej random, indywidualna wartość dla każdego obiektu. Tu jak wygląda ten materiał. materiał stołu: Kolor korecja na nodach: siatka: Mam nadzieje że się podoba.
 21. Cześć próbuje zrobić animację dywanu z tym ze z założenia dywan jest powyginany, udało mi się zrobić taki, GIF Po przez modyfikator Curve, ale jak animuję zakrzywiony dywan to zawija mi całość https://db.tt/pIKXnjM3, czy ma ktoś jakiś pomyśl jak bym mógł to zrobić, nawet ręcznie. Podejrzewam ze mogłem nie za dobrze wytłumaczyć, wiec podrzucam plik blendera .blend Z góry dzięki!
 22. dość ciekawy trailer indyjskiego studia.
 23. Teraz jest to modyfikatorem o nazwie Screw edit: pisałem z telefonu i nie widziałem obrazka. sorry za wprowadzenie w błąd :)
 24. dwa, trzy lata temu miałem podobny problem, pomagało import .obj'ta z blendera do innego programu i wyeksportowanie jeszcze raz do .obj'ota. Używałem wings3d ale działało też z zbrushem i mudboxem. Możesz też używać alternatywnych formatów do przenoszenia collada czy też fbx.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy