Skocz do zawartości

mebel (3ds max 2009 + vray 1.5)


songokan

Rekomendowane odpowiedzi

witam :)

przez ostatni weekend zrobiłem taki mebelek...

wg mnie nie wygląda super, kolor musi być biały, szybki różowe (za szybkami świetlówka-tego nie wiem jak zrobić), krytyka mile widziana (ale nie chamstwo) oraz podpowiedzi co należy zmienić...

tutaj linki do większych rozdzielczości:

http://img249.imageshack.us/g/finalkomody2.jpg/

 

nie wiem jakie tło dać aby mebel był dobrze widoczny i chciałbym aby było widać za szybkami światło...też tego nie umiem, ktoś zna tutki? jak szukać, itp.?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

VS_ - błąd jest w oświetleniu, mebel jest za mało realny...co można poprawić? problem wg mnie leży po stronie materiału, mebel musi być biały na co zwrócić uwagę przy oświetleniu?

w rzeczywistości ten mebel tak wygląda...przednia szyba jest zrobiona z dwóch części, jak zrobić aby było je widać? szyby po bokach to rozwalony "tube" ja zrobić aby i tutaj szybki (9 z każdej strony) były widoczne? jak zrobić rysę (między drzwiczkami a skrzynią) tam gdzie jest zawias, aby drzwiczki się bardziej odróżniały?

markus23 - są i to bardzo :) jak go tworzyłem i czegoś nie wiedziałem to www.google.pl inaczej bym tego nie zrobił :)

_Orion_ - to jest PRLowski kredens :)

 

P.S. dołączam scenę:

http://rapidshare.com/files/301558408/KOMODA_G__RA.max.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego bialy mebel i dlaczego rozowa szyba ? kolory z kosmosu wg mnie

 

musi być biały, a kolor szyby do kontrastu...bardzo trudno jest dobrać tło w "moim" studio, aby render fajnie wyszedł, teraz wygląda tak jakby go ktoś wyciął w paincie i wkleił ;/

może macie pomysły aby fajnie render wyszedł? kolor mebla i szyb zostaje :)

a za szybą ma być świetlówka i ma światło się przedostawać...tylko na razie nie wiem jak to zrobić :) help ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda super, bo nie masz na to chyba pomysłu. Prezentacja mebla to nie tylko jakieś tam kolorki, dwa światełka, jakieś tło i jakoś to będzie. Mebel ma grać tutaj pierwszoplanową rolę a nie wyglądać jak żywcem wyjęty ze sklepiku Barbie.

 

http://tanie-upominki.pl/galerie/p/piekna-biala-komoda_261.jpg

 

Pomyśl o czymś takim. Zauważ że biel posiada swoją fakturę. Nie jest jednolita, jest refleksyjna w pewien specyficzny sposób. Obtarcia i zabrudzenia dodają sporo uroku.

Co za tym idzie musisz model zamapować i oteksturować.

 

Oświetlenie to nie tylko dwa światełka i włączone GI. Użyj wyobraźni i google. W sieci jest masa referencji jak można ładnie przedstawić swój model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety - dzięki, poszukam informacji o mapowaniu i teksturowaniu oraz jak przedstawić ten model :) pomysł na mebel mam, tylko główną role odgrywa tutaj kolor biały (w rzeczywistości mebel jest pomalowany półmatem akrylowym), z przodu będą namalowane przez dzieciaki jakieś rysunki, ogólnie mebel dla dziewczynki jest robiony, dlatego szybki różowe :)

jak znaleźć tutorial o przenikaniu światła przez materiał? szukałem w google ale chyba nie takie hasła wpisuje bo nic nie mogę znaleźć :/

zapomniałem w meblu dodać uchwytów do drzwiczek :)

 

dołączam mebel który zrobiłem wcześniej (naniosłem materiały i światło)...model jest darmowy ze strony http://www.immi.hu

Edytowane przez tweety
formatowanie tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi tu o wygode. znasz może siedzenia w PKP naszym wiesz jakie są wygodne wiec takie z plastyku raczej nie spełnia swojej roli.

Tu Ci taki tutek nie potrzeby dobrze zrób materiał i jak Ci pisali wczesniej oświetl dobrze scene.

Oswietlenie to 70% sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności