Skocz do zawartości

Kilka aut i zniżki a OC


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

 

Ludziki mam takie pytanie, mam auto stoi na kumpla bo ma znizki oc, on ma 4 auta w sumie, ja pizlem w latarnie, musze sciagnac z oc bo sam nie wydam niestety 1000pln, i teraz moje pytanie, jak zgłosze to do ubezpieczyciela, to oni poleca ze znizek ale tylko na moje auto czy na wszystkie ? bo nie wiem jak to ugryzc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

hmm... a to nie jest tak ze znizki sa na osobe ? zawsze mi sie wydawalo

ze z oc jest tak jak z hmm... 'emerytura' w ofe... masz konto na ktore

zbiera ci sie kasa (w przenosni). nie wiem dokladnie ale wydaje mi sie ze

bezwypadkowa jazda liczy sie jedna na wszystkie samochody ( u tego

samego ubezpieczyciela ). np. wiem ze znajoma jezdzila drugim samochodem

swojego meza i on wykupywal 'ubezpieczenie (u ubezpieczyciela) od utraty

znizki' na wszelki wypadek jakby mu trzasnela samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź mnie nawet nie dołuj bo już mnie słabi ta sytuacja ;-)... A zakladając ze np. to moje bite auto bedzie w TU1 a pozostałe 3 auta kumpla w TU2..?

 

Polecą tylko te zniżki które są w tym samym TU co auto biorące udzial w wypadku czy wszystkie zniżki nawet u pozostałych ubezpieczycieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgred - a latarnia sie sama naprawi?;)

Hindus - niestety ale raczej na pewno poleca znizki wszedzie. no chyba ze przedluzajac umowe hurtem umknie im taki detalik;) (oczywiscie zakladajac ze pozostale samochody sa u innego ubezpieczyciela)

 

ps. a jesli liczysz na sciagniecie kasy z oc na naprawe wlasnego samochodu to zapoooomnij;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nielicze na to, licze tylko na tą latarnie, auto sam naprawie na własny koszt.. no dobra a powiedzcie mi taka rzecz.. bo pewnie lepiej by mi to bylo przeliczyc i odmulic kumplowi hajs.. energetyka zawołała z 1000pln za latarnie, tylko klosz odpadł..

 

i teraz moje pytanie - zakladajac ze poleca wszystkie znizki, tzn na wszystkie auta.. wiecie jaki procent znizek leci przy takim wypadku? i po jakim okresie wraca do wczesniejszej normy? bo jesli np poleci ok 70pln na auto, na okres jednego roku, to lepiej bylo by mi przyjac na klate te znizki i zaplacic kumplowi te: 4auta x 70pln niż odrazu 1000pln ktorego nie mam na dzis dzien, bo tyle wola mi mechanik za samo zawieszenie.. plus szyby, drzwi itp. Wiec napewno odpadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze to zrozumialem, popraw mnie jesli sie myle.. czyli liczac po dolnej lini oporu czyli wariant +10 od szkody - mam to rozumiec ze wtedy jednorazowo przy kolejnej spłacie OC musze dopłacic kumplowi +10% do kazdego auta, po roku od zdarzenia całosc wroci do normy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze za bezwypadkowa jazde np sie zbiera 10% co rok max do 50%

(ojciec tak ma chyba w swoim towarzystwie, ja za krotko jezdze :) ) wiec

jak straci znizke to mu sie moze odrabiac dluzej niz rok. No niestety takie

sa zalety/wady ubezpieczania wozow na jedna osobe... niby taniej ale

z drugiej strony jeden rachunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w teorii to wygladaloby tak, ze jesli mial znizki 60%, to przy przedluzaniu ubezpieczenia zaplaci tyle ile zaplacilby majac znizki 50% i po roku znow bedzie mial 60%. ale nie traktuj moich slow wiazaco, upewnij sie najlepiej wykonujac "anonimowy telefon do ubezpieczyciela";)

powodzenia w zalatwianiu tej sprawy. tez nie lubie latarni przydroznych;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności