Skocz do zawartości

Wiz: Salon


Drakainnen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chciałeś uzyskać rozmyte odbicia na podłodze, uwzględnij to że nie jest to tylko bump map, bo ten odpowiada jedynie za zniekształcenia odbić i imitację nierówności powierzchni. Ustaw glossy na 0.9, zobacz co będzie. Resztą zajmiemy sie, jak to zrobisz , bo masz słaby AA, przepalenia, materiały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Stary za wtopy ale sie tu dopiero ogarniam. co do ustawien Vray chce sie przyznac ze pomagal mi w nich kumpel ktory zna sie na rzeczy duzo bardziej niz ja. Dlugo szukalem jakiejs pomocy by sam sie z tym zapoznac jednak brak czasu i czasem zbyt dobrej znajomosci angielskiego troche mnie przybil :(

 

Jednak nie poddam sie. Jesli masz jakies fajne informacje badz znasz miejsce gdzie mozna sie dowiedziec o mozliwosciach ustawiania vray bede Tobie dozgonnie wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz małą rozdzielczość wizek, dlatego LC wystarczy Ci na 400 ustawić;

IRR podkręć HSph na 60, Interpolation samples na 35, spróbuj co będzie po takiej strzelance.

 

Do angielskiego się możesz się w miarę możliwości przyłożyć. Tu mówią po polsku, więc się nie martw.

 

edit: o IRR mówie dlatego, że można zminimalizować powstawanie plam na renderze i poprawić jakość cieniowania, tzn. shading. No, to jeden z elementów relizmu w vRay . Przykładem są ciemne obszary w miejscach, gdzie światło nie ma juz zbytniego dostępu np cien prosto pod statuetką (między modelem a podłogą) albo we wnętrzu rękawa od marynarki (noszę ją aktualnie :D) coraz ciemniej, ciemniej :)

 

IRR odpowiada też za ogólnie GI, czyli światło sie odbija i rozprasza więc to i shading to i odbite światło . Taki kawałek teorii. Jeśli dobrze mówię.

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaw preset IRR na High, ale nie sugeruję że tak zawsze ma być. Tak dla próby. Chodzi o to żeby na możliwie najprostszym takim jak Medium możliwe było jeszcze podkręcenie IRR w optymaln sposób między jakością a czasem liczenia.

 

BTW: to nie gg :) więc nie mów że skaczesz po faję :p >> cierpliwości z postowaniem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się mapowanie rozleciało, na spadnie paneli

ogólnie pokój wygląda fajnie dużo detalu, tylko telewizor strasznie odstaje od reszty, wygląda jak zwykły box z napisem SONY, popracuj nad tym.

 

"(...)BTW: to nie gg :) więc nie mów że skaczesz po faję :p >> cierpliwości z postowaniem xD(...)"

i kto to mówi ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie shading już lepszy. A jak masz ustawiony image sampler?

Irr masz na high, to hsphere daj na 80 teraz a interpolation 40 (ale najpierw pokaż po samym tylko hsphere subdivs) to zasugeruję czy z interpolation tak czy nie.

 

Drewno: sampling zwiększ do 12. Jeśli pokażesz ustawienia image samplera, pomówimy o materiałach i ustawieniach rendera.

 

Cienie: Pokaż vRay Lighta, czy masz tam włączone store with irradiance map czy nie, ze względu ze gdyby tak, to nie ma potrzeby miec włączonego, dlatego że vRayLight w ten sposób może utworzyć niedokładne cienie (te padające dosłownie z modelu na sciane)

[pytam dla pewności]

 

Ile masz ramu skoro Ci maks wywala

BTW: do wątku zajrzę jutro bo uciekam :)

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ramu tylko 4Gb... teraz planuje 8Gb. ale procek marny 2.66 Tylko Duo :( i Grafa 8800 GT

 

Pozdrawiam

 

Dla ciebie procek marny?? Ja jade z 3,2 i to jedno rdzeniowy hehe :D

i 2gb ramu :), z takim sprzetem jak masz to mozesz duzo wyciagnac :) wystarczy jeszcze troche umiejetnosci :) Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tak mocny vRayLight, 250 aż?

Adaptive DMC - zostawmy to, git, teraz przejdź do zakładki Settings i tam pokaz mi screena od ustawien DMC samplera. Określ dokładnie sytuację w jakiej wywala Ci się 3ds Max, ponieważ zbytnio tego nie rozumiem , masz 3,25 giga (tak widzi XP 32bit) to powinno Ci troche wystarczać :)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jest 64 bitowy. A wywala np. przy przesuwaniu kamery albo jakimkolwiek ruchu.

Jestem prawie pewny ze to wina za duze ilosci "Faces" niektore modele do tego pomieszczenia robilem wczesniej jako mniej doswiadczony i napchalem tam siatek. staram sie je odchudzic ale nie jest latwo. obecnie mam 1238573 Faceow (mam nadzieje ze poprawnie napisalem.

Zmniejsze Light i zobacze jak bedzie.

 

2nhp7ye.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności