Skocz do zawartości

Wildcat VP990Pro -kupic czy nie kupic?


Roghal

Rekomendowane odpowiedzi

Szaconeczek.

To moj pierwszy post na tym forum wiec witam wszystkich i zdrówka zycze na dlugie lata. Jeszcze w kwestii technicznej -przepraszam za brak polskich liter, ale nie moge ich uzywac.

 

A teraz do rzeczy: jestem nowy w grafice 3d -maxa mam od miesiaca. Podoba \"sie mnie to\" i chce to robic -tutoriale mecze do upadu i ksiazki najdziwniejsze.

 

Ale mam problem: sprzet. Biorac sie za rozbudowana scene grafika mi siada (tzn. okna widokowe odswiezaja sie w tempie slimaczym i renderowanie zajmuje wieki).

Najchetnej dorabiam efekty do wlasnych filmow (matrix, he he). Po wlaczeniu podkladu wideo klatki animacji zmieniaja sie stanowczo za wolno. Nie da sie zobaczyc roznicy pomiedzy poszczegolnymi klatkami. Poza tym wszystko zwiazane z raytrace\'em zwalnia komp do poziomu samobojstwa uzytkownika... a to juz zle!!

 

 

Moj sprzet to:

-Asus A7v8X (bios 1.03)

-amd 2000 @2200

-512 MB pc2100 @fsb 298 MHz, clk 2.0

-80 GB HDD ata100

-Asus V9520 128MB Video Suite (dla niezaznajomionych z nazewnictwem Asusa: to jest128-mio bitowy fx5200 z wejsciami video i taktowaniem odpowiednio 250/400) @ 300/513

-dwa monitory dla szpanu (i wygody :)

-sb audigy2

-hauppauge Win TV

-maly teblecik :))

Wszystkie komponenty maja podniesione napiecia z poziomu biosu i wiatraki ustawione na maxa!! (he he)

Calosc chodzi pod WinXP

 

Co do tej konfiguracji dodac chce ze audigy2 nie lubi sie z plytami na chipsecie kt400 -sb wymusza dla siebie irq 17, a ten chipset niezbyt dobrze to znosi. Ciagle mam problemy z efektami -np. po resecie kompa trzeba od nowa je wlaczac, zapomina ustawienia itp.

 

Chce kupic Wildcat VP990Pro 512Ram. Kosztuje troche ponizej 400 funtow (mieszkam w Londyne) -a tyle samo kosztuje np.fx5950.

Teraz moje pytanie do fachowcow:

Czy z Wildcatem renderowanie bedzie szybsze? Czy tylko podglad w oknach?

Wildcat chodzi na DX 8 z tego co rozumiem, a fx-y na DX9. Uzywam max-a 6.0, ktory ma zaimlementowana obsluge pixelshadera z DX9 -wiec czy nie bedzie to strata jakosci?

Firmy sprzedajace jedne i drugie karty zachwalaja je pod niebo i nie dowiem ie od nich ktora powinienem wybrac. Czy ktos, kto sie zna moze mi pomoc?

 

Dziekuje.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zgadza sie - ta karta w zaden sposob nie przyspieszy \"klasycznego\" renderingu - czyli tego, który stanowi koncowy efekt pracy pakietow 3D czyli: Scanline, Raytracing, Radiosity / MonteCarlo itp.)

NIE przyspieszy Ci nawet obliczen dynamiki, IK itp. procesow.

Oczywiscie przyspieszy rendering w czasie rzeczywistym oferowany przez zaawansowane narzedzia CAD, CAM itd.

W programach 3d zyskasz maxymalnie szybka edycje skaplikowanych siatek ich podglad - texturowanie - no i animacje podglądowe na poziomie Viewportow z materiałami i niektorymi efektami typu flary czy mgla (to w zaleznosci od softu).

To jaka implementacje DX posiada 3ds max nie ma znaczenia bo do tej karty zapewne (NAPEWNO) powinienes dostac pakiet specjalistycznych sterownikow ktore umozliwia maxymalnie wydajna prace w 3dsmax i innych pakietach...

 

Napewno jest to KAWAŁ MASZYNY do zastosowan profesjonalnych.

 

pozdr

Marek

 

P.S.

Aha do gier pewnie kompletnie sie nie bedzie nadawala (tak sądze) - na tym polu tak czy inaczej GF FX BIERZE GÓRĘ !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wildcat to prawdziwy potwor i napewno w 3d bedzie szybszy od fx\'a 5950. jednak z tego co wiem to duzo lepiej sie sprawdza w programach CADowskich niz 3D (z powodu kiepskich sterow do np. 3ds maxa)... jesli chcesz isc w strone profesjonalych kart 3d to zdecydowanie bardziej polecam Quadro Nvidii; w podobnej cenie do tego Wildcata kupisz Quadro4 980xl, wkrotce pewnie cos lepszego(np quadro fx1100-dzisiaj jakies 600-700Ł) a to ze wzgledu wydania GF\'a 6800 (jego odpowiednik Quadro FX 4000 ma wyjsc za niedlugo wiec starsze quadro fx pojda w dol). poza tym majac Quadro mozesz zainstalowac stery maxtreme, dzieki ktorym 3ds dostaje prawdziwego kopa. ewentualnie mozesz sie tez zastanowic nad FireGL od ATI...

 

taka grafa nie poprawi szybkosci renderingu ale zwiekszy szybkosc w viewportach jak napisal Chalek. jesli chcesz szybciej renderowac to kup szybszy procek (najlepiej z sse2 czyli pentium4 lub athlon64)

 

jeszcze jedno:nie radze krecic sprzetu do grafy 3d. o ile male podkrecenie athlona nie zaszkodzi to jest duze prawdopodobienstwo ze ci sie komp wysypie podczas dluzszego renderingu z powodu podkreconego ram\'u (szczegolnie jesli masz jakies kiepskie pamiatki)

 

pzdr

 

edit: MareG mnie wyprzedzil/zgadzam sie w 100% z tym co napisal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.digit-life.com/video.html

http://www.digit-life.com/articles2/profcards/3dlabs-wildcat-vp990pro.html?61780

 

http://www.cgtalk.com/showthread.php?s=3a77a6326a24fcbfeb190c098c112ad8&threadid=134702

http://www.cgtalk.com/showthread.php?s=3a77a6326a24fcbfeb190c098c112ad8&threadid=131219&highlight=wildcat

http://www.cgtalk.com/showthread.php?s=3a77a6326a24fcbfeb190c098c112ad8&threadid=94879&highlight=wildcat

http://www.cgtalk.com/showthread.php?s=3a77a6326a24fcbfeb190c098c112ad8&threadid=83964&highlight=wildcat

 

http://www.3dchips.net/content/review.php?id=63&page=21

 

 

ogolnie z powyzszych linkow wynika ze to strata kasy. ja moge tylko dodac ze w zyciu NIE kupuj geforce fx. jesli juz to quadro fx.

ja w zeszlym tygodniu testowalem przez trzy dni PNY QuadroFX 1100 na p4 2.8ht 1gb ram co prawda na solidworks nie na 3dsmax ale na maxtreemach w opengl na skomplikowanych obiektach nurbs. porownujac z moja gf ti4200 prezrobiona na softquadro na takim samym procku i ramie nie widze roznicy.

roznica jest jednak widoczna (W VIEWPOTRACH) na mocniejszym procesorze. mam amd 1700 i p4 2.8ht. jak odpalam ta sama bardzo skomplikowana (2 milony poly) scene na amd to kamery nawet nie moge przestawic, nawet jak zmienie widok na bonding box to sie zacina. a to wszystko na tej samej karcie gf 4200ti softquadro.

 

jak chcesz duzego przyrostu mocy i poprawy wyswietlania w maksiu to proponuje zmenic kompa z jakims najnowszym procesorem i 1 gb ram. no i karta albo stara gf 4200ti jak znajdziesz albo jakies quadro fx500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieuje za odpowiedz.

Troche sie rozczarowalem szczerze mowiac, myslalem ze wystarczy dobra karta graf i komp bedzie sie nadawal do grafiki 3d.

Czyli karty za kilka tys. potrafia jedynie przyspieszyc viewporty? Troche drogi luksusik, gdy wystarczy schowac niepotrzebny obiekt i kilka tysiecy zostanie w kieszeni.

Jesli ktos ma jakies sugestie to prosze o wypowiedzi.

Dziekuje wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności