Skocz do zawartości

PzKpfw iv ausf E


oley

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

na forum zaglądam już bardzo długo oglądając wasze prace uświadamiam sobie, że właściwie o modelowaniu to ja nic nie wiem. Miałem wielkie opory aby założyć ten temat no ale myślę, że to mnie bardziej zmotywuje do skończenia tego modelu i myślę, że dzięki waszej krytyce wiele się nauczę.

Jest to mój pierwszy z ambitniejszych projektów troszkę wolno idzie ale jednak do przodu. Postaram się regularnie wrzucać fotki z postępu prac.

 

Pojazdem będzie czołg PzKpfw IV wersja E co do malowania zupełnie nie wiem czy podołam będę martwił się później na razie zakładam stworzenie modelu później postaram się nauczyć teksturować bo w tym jestem zupełnie zielony

 

Zawieszenie:

24142871.jpg

 

Napęd:

86496218.jpg

 

Gąsienica:

62236156.jpg

 

Rolka napinająca:

22857815.jpg

 

 

Edytowane przez oley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciekawy sprzęcik wybrałeś, widzę że jesteś na dobrej drodze i te elementy są zrobione starannie a nie w 5minut tylko dłużej, moja rada - zacznij robić model od kadłuba bo później może się okazać że dane elementy nie pasują i trzeba będzie przerabiać może przy tych akurat nie będzie dużo roboty ale to tak na przyszłość. Zawsze najlepiej zrobić największe elementy a potem je dozbrajać tworzyć wyposarzenie, dobrym pomysłem jest sobie zaplanować co robić po kolei, np 1.kadłub bryła -> podział blach -> otwory (ew inne elementy wycinane w danym segmencie -> wyposarzenie dodatkowe 2.Wierzyczka -> podział blach....itd. Podziel sobie prace na etapy a bedzie łatwiej. Powodzenia pozdro

P.S to również zależy od blue_printów jakie posiadasz bo jeśli są wysokiej jakości i dobrze spasowane to kolejność segmentów nie powinna sprawiać problemów.

Edytowane przez bbandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzyczepiam sie co do poprawności tych modeli do orginału ciut jednak. Z printów sie wszystkiego nie odczyta, ogladaj wiecej fotek orginału. Model plastikowy to tez tylko pomoc, jako referencja traktuj modele z przymrózeniem oka. Zawsze priorytet zdj archiwalne lub z muzeów gdzie stoi " twój" model tanka. W załącznikach wygląd gąski i koła napędowego.

P.S- Sądzac po tym jak wymodelowałes zawieszenie kół jezdnych stać cie na więcej , bo te koła napinajace i napedowe odpuszczone ciut imo. ;)

Pozdrawiam!

Kliment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie co do koła napędowego rzeczywiście zasugerowałem się modelem i pewnie je zmienię ale co do gąsienicy do dziś mam wiele wątpliwości. Znalazłem różniste zdjęcia i sam zgłupiałem bo każda z wersji miała inne ogniwa. Ostatecznie doszukałem się czegoś takiego i PODOBNO to są ogniwa właśnie wersji " E " Niestety zdjęcia zaczerpnięte są z internetu więc nie mam 100% pewności, że gąsienica ta pochodzi właśnie od tej wersji.

 

Dzięki wielkie za wszelkie porady i komentarze a wspomniane niedociągniecia poprawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałem się tego a jednak się to stało, Kliment odwiedził Twój wątek (czyt. masz przechlapane), spadła teraz na Ciebie klątwa będziesz musiał wymodelować ten czołg perfekcyjnie bo inaczej nie odejdzie nie da spokoju:), a tak poważnie to dobrze radzi poszukaj jak najwięcej materiałów i zdjęć na temat tego pojazdu napewno coś znajdziesz.powodzenia:).

P.S Zawsze możesz zmienić wersje bo może na temat innej znajdziesz więcej danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliment dał mi wiele do myślenia spać przez niego nie mogłem ;) Więc zacząłem grzebać po necie i co się okazało ...

oto moim oczom ukazało się takie koło napędowe mojego czołgu ...

http://www.zgapa.pl/zgapedia/data_pictures/_uploads_wiki_mini_715x00/p/PzKpfw_IV_Ausf_E.jpg

 

inne zdięcie: http://img99.imageshack.us/i/pzivnbpt8yd3.jpg/

 

 

z tego co się doklikałem czołg ten od 39 do maja 41 przeszedł delikatne modyfikacje dot. wieżyczki i opancerzenia ale również gąsienic. Kolo napędowe które Kliment przedstawił są z nowszych modeli :D

 

Ale to nie zmienia faktu, że i tak chyba je przerobie w końcowej fazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako rzekłem, rysunki pokazujące wyżej omawiane koła i dwie fotki referencyjne.

Przyjrzyj sie proporcjom poszczególnych fragmentów tych kół.

pozdro!

Kliment.

4d1839613214e510.jpg

1e0461496842a78b.jpg

2da874b30b86c550.jpg

 

EDIT:

W wolnej chwili dla unaocznienia o co mi chodzi wykonałem koło napinające. Po pobieżnej analizie zdj archiwalnych mysle ze to koło powinno raczej wyglądac w ten sposób. Nie jest tez idealne ale chyba bardziej zbliżone do orginału, sam oceń;)

e7b837fee582e928.jpg

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment kółko w twoim wykonaniu oczywiście idealne teraz dopiero jak mi pokazałeś referki zobaczyłem swoje błędy.

Skąd ty masz takie rysunki ??

Miedzy czasie zrobiłem parę detali i umieszczam żeby nie było, że się poddałem i nic nie robię :D ale oczywiście jak zobaczyłem referki "kliment-a" to już widze, że czekają mnie poprawki a wszystkiego są winne fotki jakie posiadam tego czołgu (w większości małe zdjęcia lub zdjęcia modeli)

 

81244577.jpg

 

16873177.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to by było na tyle ;) Model nie jest skończony w 100% jeszcze bym cos dodał (pozmieniał) ale mógł bym tak bez końca ale mój notebook już nie daje rady i robienie coś przy tym modelu to porażka nie mam już cierpliwości. Może kiedyś jak zmienie kompa to wróce do niego ale na razie koniec. Materiałów narazie nie wrzucam bo jak sie okazuje to nie jest takie proste jak myślałem :D musze sie jeszcze podszkolić jak to sie robi na prostym modelu i dopiero zobaczymy jak to wyjdzie.

 

Myśle, że jak na pierwszy taki model i tak jest nieźle ja osobiście jestem zadowolony.

 

czolg1.jpg

 

czolg2.jpg

 

czolg3.jpg

 

czolg4.jpg

 

czolg5.jpg

 

czolg6.jpg

 

czolg7.jpg

 

czolg8.jpg

 

czolg9.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności