Skocz do zawartości

Hosting pod animacje


kannu

Rekomendowane odpowiedzi

serwus :)

chciałem wykupic sobie jakis hosting, tak, zeby animacje były zasysane ode mnie z serwera - bo kompresja nayoutube mi nie odpowiada ,

a vimeo tez bardzo zle potraktowalo moje ostatnie próbki animacji.

Konkretnie mówie tu o animacji z realflow , która pokazywałem kilka dni temu.

Nic nie pomogły różne próby kompresowania tego. Walczyliśmy z kumplem i nie dało rady ( dzięki Sly ! :)

A moż ecos zle robie ? W wątku gugers dałem też link do avika z rapidshare -i jak widac to co jest na youtube i vimeo jest nieporównywalne :(

 

Z tego wziął się pomysł , żeby sample animacji ( a dużo czasu przy nich spędzam ,więc szkoda pokazywać je gorsze niż są w rzeczywistości ) puszczać bezpośrednio zmojego serwera.

Podpowiecie coś ?

I czy takie odtwarzanie aniacji -coś a'la youtube łatwo jest wstawić na www ? To pewnie maksymalnie lamerskie pytania,ale sie nie znam na www ani troszeczkę .

Pomoże ktoś ? Jakieś podpowiedzi ?

fenkju from de mountain :D

 

 

pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

takie odtwarzanie a la youtube w sumie nie jest mocno trudne tylko trzeba flasha ;]

w tym momencie nie mam playerka żeby gotowego ci dać ale powinieneś jakie szablony znaleźć w sieci, i już w zależności od playera przygotowujesz filmik do wrzucenia. Ja wrzucałem pod takiego playera filmy w ten sposób że mieliśmy zrobiony player podpięty pod stronę i filmy mu się kompresowało w flv i na serw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wrzucic na serwer plik o rozszerzeniu mov. Nie trzeba tworzyc zadnych stron itp. wystarczy adres do tego pliku podac, uzytkownik musi miec tylko zainstalowany plugin do quicktime'a i automatycznie sie odtwarza w przegladarce. No i .mov lepszy od .flv bo mozna klatka po klatce analizowac. :)

 

Nie znam sie na hostingach ale te polskie wypadaja mega blado do tego co jest oferowane za granica (i mega drogo). Slyszalem ze site5 jest bardzo dobrym hostingiem: http://www.site5.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tez mam czasem jakis problem z tym quicktime'em jak chce sobie zaladowac jakas dluzsza animacje (po kilkanascie mb) - wtedy dochodzi do powiedzmy 3/4 filmu i sie zacina (lepiej jest zassac na dysk). Ale imo do takich malych testow jakie kannu potrzebuje .mov w zupelnosci wystarczy.

 

Co do .flv to mam pytanie, to dziala tak jak quicktime na zasadzie pluginu? Znaczy wrzucam .flv i reszta zajmuje sie playerek po stronie klienta? Czy tez trzeba cos robic po stronie serwera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszą: .flv lub .mov na stronie. (możesz wtedy we własnej rozdzielczości zapodać 1:1 bez skalowania do standartów YT czy Vimeo)

na videocopilot itp. masz .flv

na stronach firm producenckich raczej .mov (+download)

podCast'y masz w .mp4 (+download)

 

jeśłi chodzi o obciążenie dla przeglądarki (lub systemu) przez QuickTime - wynika to albo z przeglądarki albo z zainstalowanej w systemie wersji QT.

 

Takie umieszczanie na swojej stronie, da Ci pełną kontrolę nad kompresją. Raczej zawsze będzie to H.264 - chodź powinieneś jeszcze poszperać, może są już jakieś ciekawsze rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

dzieki wszystim za odpowiedzi. zalezy mi na tym żeby animacje miały bardz dobrą jakośc, i żeby kazdy mógł to sobie odtworzyc bez instalowania jakiegos dodatkowego softu ( tak, jak mozna sobie wyswietlic jutiuba) .

Dysponuje ktoś jakimis linkami do gotowych rozwiązań webowych ?

 

pozdrawiam i zyczę powodzenia :)

 

 

 

 

 

http://www.kannu3d.com/ Łukasz Kowaiik 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy .mov lepszy od .flv - polemizowałbym ;)

 

Aplet QuickTime strasznie obciąża przeglądarkę - niejednokrotnie wywieszał mi całego Firefoxa / Chrome'a itp., a dowolny player .flv bądź .mp4 nie :)

 

nie wiem czy to wina quicktime czy windowsa, na macu filmy mov w przegladarce tak nie strasza, zreszta ta sama historia jest z Adobe Readerem, na pc cie szarpie 50MB + wielkosc pliku pdf, a na mac-u nie

 

druga sprawa to ze urzywasz chroma ;)

 

sorki za offtopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie dziwie, ze narzekasz na Vimeo. Przeciez tam ludzie wrzucaja cuda w HD i jest prawie zyleta. Do tego na dole masz linka do oryginalnego pliku do sciagniecia.]

 

Bo przepraszam, czy to jest niska jakosc obrazu? Wybralem pierwsze z brzegu:

 

Albo to: http://vimeo.com/hd#7715536

 

O tym, czy material jest traktowany jako HD decyduja proporcje obrazu. Moze masz jakies 4:3 i Ci traktuje to jako SD? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus:)

 

dzięki Panowie za podpowiedzi :)

Reanimator - tu masz plik nieskompresowany - 2 sekundy .

To był jeden z testowych które uzywaliśmy do testów . Nie pamiętam dokładnie jak z nimwyglada sprawa , ale toracze jujecie statku plynacego po oceanie, 960x540 .Towlasnie z tym ujeciem mialem tak duze problemy na jutiubie i vimeo . Poprzednie filmiki z tej serii ,ktore tu pokazywalem - dolek imodelstatkuy z Gugers-ów miały zupełnie inną jakość.

Zobacz na przykładzie tego pliku na czym polega problem z kompresją . JA nie wiem z czegosię to bierze .

W tym linku rapidshare jest avik nieskompresowany. Plik ma około 6 mega.

http://rapidshare.com/files/314486927/Comp_6fragment.avi

 

Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim, za uwagi i podpowiedzi :)

 

pozdrawiam i życzę powodzenia :)

 

 

 

 

 

 

 

 

ja sie dziwie, ze narzekasz na Vimeo. Przeciez tam ludzie wrzucaja cuda w HD i jest prawie zyleta. Do tego na dole masz linka do oryginalnego pliku do sciagniecia.]

 

Bo przepraszam, czy to jest niska jakosc obrazu? Wybralem pierwsze z brzegu:

 

Albo to: http://vimeo.com/hd#7715536

 

O tym, czy material jest traktowany jako HD decyduja proporcje obrazu. Moze masz jakies 4:3 i Ci traktuje to jako SD? ;)

http://www.kannu3d.com/ Łukasz Kowalik 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez chwilę myślałem że to może kwestia braku ziarna - i na chama kompresor zabija detal w tych lekko błękitnych powierzchniach - ale jednak najbardziej widoczna kompresja jest w obszarze Logasa w lewym-górnym rogu. Dla spokoju nie używaj YT i tyle. Choć to co Ci się stało z klipem na Vimeo - jest również bardzo dziwne, rzekłbym - tajemnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności