Skocz do zawartości

[Win7/Vista/Wacom] Wyłączenie wizualnego feedbacku podczas używania tabletu.


uzumakishadow

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

wielka półprzesiadka na win w toku i w związku z tym pytanie jak w temacie choć teraz je rozwinę.

Podczas używania tabletu w win7/vista przy kliknięciu lub kliknięciu prawym klawiszem pojawiają się "okręgi mocy" wokół kursora. Czy istnieje jakiś sposób aby to wyłączyć?

Druga kwestia to po zainstalowaniu sterowników w czasie przytrzymywania modyfikatorów alt ctrl shift ,lub ich kombinacji, obok kursora pojawia się stosowny tooltip informujący mnie jakie klawisze wcisnąłem... powstrzymam się od komentarza... choć zaczyna mnie to już nawet śmieszyć...

Ok jak i czy można to również wyłączyć?

Próbowałem znaleźć cos w sieci z efektem mizernym. Albo rozwiazania sa smieszne typu przestwic tablet w tryb myszy.... co notabene tez nie dziala... albo próba znaleznienia usługi,którą to niby należy wyłączyć konczy się fiaskiem.

Ach, jestem na win7 ale z tego co pamiętam z biura to takie jazdy były również w viście (niestety nie pamiętam jak to wtedy wyłączyłem...).

Dzięuję za pomoc.

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ta usługa to Tablet PC Input Service..to raz

dwa to w control panel jest coś takiego jak pen and touch..i tam też jest trochę opcji, których się można pozbyć....np flicks..

jeszcze gdzieś się dało powyłączać te wszystkie panele wprowadzania tekstu etc..ale nie pamiętam już dokładnie gdzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wina, jestem na polskim windowsie, zapomniałem wspomnieć. Stąd problem ze zlokalizowaniem usługi. Do angielkiej nazwy dotarłem ale jedyna usługa, która widnieje na liście to usługa TabletServiceWacom po zatrzymaniu, którego tablet zachowuje sie jak mysz... plus nie działają klawisze na piórku (prawoklik i reszta przypisanych). Innej usługi tego rodzaju brak.

Wyłączenie panelu wprowadzania tekstu to betka z tym się uporałem w moment bo to jedyna opcja, która ma jasno określone gdzie ją wyłaczyć.

Taaa opcję pióro i urządzenia dotykowe także znalazłem i powyłączałem niby wszystko co się dało... z tym naprawdę nie ma problemu żeby znaleźć te rzeczy ale widocznie to nie one za te przeszkadzajki odpowiadają.

Uprzedzając, wiadomo, można się do wszystkiego przyzwyczaić ale jeśli istnieje sposób na pozbycie się tego to z chęcią z tego skorzystam.

Pozdrawiam,

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech..ja niestety mam tylko angielską siódemkę....a inwencja tłumaczy softu czasem jest zadziwiająca....

ale na pewno nie jest to usługa TabletServiceWacom..bo tę mam włączoną i ją chyba instaluje sterownik...

powodzenia w każdym razie w szukaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to i myslalem, ze oszaleje. Trzeba sie pobawic opcjami w "Pioro i urzadzenia wejsciowe" i moze cos w Wacomie.

 

Ja mam opcje tak poustawiane:

 

Zakladka Opcje piora:

 

- Akcje piora: Pojedyncze wybranie

- Przyciski piora: Uzyj przycisku piora jako odpowiednika prawego klawisza myszy

 

Zakladka Opcje Wskaznika Ruchu:

 

- wszystko powylaczane

 

Zakladka Szybkie Ruchy:

 

- wszystko powylaczane

 

 

Moze trzeba zrestatowac kompa do tego jeszcze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces! W końcu po raz nty wpisując frazę a la circles windows off mouse natrafiłem wątek na deviancie. Dwie rzeczy. Jedno to to nieszczęsne services/usługi i po naszemu nazywa się to "usługa wprowadzana na komputerze typu tablet" co w końcu udało mi się znaleźć i potwierdzić, że to o to chodzi a druga rzecz była ukryta w programach i funkcjach i zwie się "wyłącz/włącz funkcje systemu windows" gdzie wystarczyło odznaczyć "składniki komputera typu tablet". voila. żadnych przeszkadzajek.

Dziękuje wam obu za poświęcony czas i chęci. Mam nadzieję, że wątek się komuś na coś kiedyś przyda jak utknie z windowsem. A dla mnie kolejna nauczka żeby się przespać z tematem i siąść na świeży umysł.

Pozdro,

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech..ja niestety mam tylko angielską siódemkę....

 

A ta winda angielska to z wyboru czy jakieś inne okoliczności ?

Bo przecież można sobie do angielskiej doinstalować

interfejs w ojczystym języku.

Prznajmniej na buildzie 7100 tak mam.

Instaluje wersje eng 64bit i potem nasz interfejs.

 

pozdrawiam,

Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okoliczności takie, że kupowałem komputer w holandii..więc do wyboru był co najwyżej jeszcze holenderski win..hehe

...o instalowaniu dodatkowych języków nie wiedziałem prawdę mówiąc..ale angielski OS mnie nie boli specjalnie..zwłaszcza, że większość programów i tak mam w wersji eng. bo spolonizowanych nie jestem w stanie używać (PS czy CAD zwłaszcza.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magellankrk

sorry ze sie tak podpinam moze troche nie na temat ale mam problem ze swoim tabletem chciałbym zmienić zaznaczoną opcję http://img198.imageshack.us/img198/629/problemox.png

mianowicie akcje końcówki pióra a z tego co widac na screenie opcja zmiany jest niedostepna i tu jest moje pytanie czy mozna to jakos obejsc ?? prosze o odpowiedz i z góry Dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności