Skocz do zawartości

biped - pytania


zgred

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytań odnośnie bipeda:

 

1. Jak załadować w bipeda, np. 2, gotowe już motiony, które mam zawarte w pliku bip? Z próba otwarcia kolejnego bipeda na już załadowanego podmienia animacje. Gdy tworzę nową wartswę i tam ładuje animacje to biped przyjmuję jakieś koślawe pozy. Jak to rozwiązać?

 

2. Mam przykładowo ludzika i jakąś zbroje na nim (materiał przypuśćmy to skóra). Jest ona osobnym obiektem, ludzik też. Ludzik jest poskinowany. Jest jakaś możliwość, aby jak ludzik będzie zginał tors to zbroja będzie zachowywała się podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. Chodzi Ci o zaladowanie dwoch plikow bip jeden po drugim zeby sie plynnie zlaczyly? Czy chcesz miec tez mozliwosc edytowania tych animacji? Jesli to pierwsze to uzyj np. mixera. Wrzucasz do niego dwa bipy i tworzysz plynne przejscie.

 

2. Do tego sluzy np. modyfikator Skin Wrap - sciagnij sobie videotutka Skinwrap i ogladnij do konca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz mixer, klikasz prawym przyciskiem na timeline ('warstwie') i wybierasz Convert to Transition Track. Po tym New Clips/From files wybierasz pierwszego bipa. Nastepnie to samo tylko wybierasz drugiego bipa. Przejscie samo Ci sie zrobi posrodku, mozesz je zwezyc badz rozszerzyc. Mozesz tez zaladowac animacje z dowolnego bipa jedynie dla wybranych kosci.

 

edit: ogladnij video tutka Non-Linear Animation

Edytowane przez PLS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności