Skocz do zawartości

Teczka 2d: PTfromSCR


ptfromscr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj zaczynam swoją przygodę z 2d, ponieważ dzisiaj odebrałem tablet i zabrałem się do skrobania. Uczę się dopiero rysować więc nie ma rewelacji. Chciałbym ten wątek mieć też trochę dla siebie żeby mieć porównanie ewoluowania moich prac więc proszę moda o nie usuwanie z powodu nie trzymania poziomu forum:)

 

Wrzucam pierwszą pracę wydłubaną tabletem:

 

deadonwheelchair.jpg w768.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zacznij od podstaw, rysuj jak najwięcej z referencji oraz z natury, próbuj sobie tłumaczyć dlaczego to co widzisz wygląda tak a nie inaczej. Skup się na przestrzenności obiektu. Na początku dobrym ćwiczeniem jest rysowanie czegokolwiek w Czarno-białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sześciany w perspektywie - polecam takie ćwiczenie. Rysować odręcznie - czyli bez linijki, rysunkiem konstrukcyjnym - tzn. bez światłocienia, same kontury w przestrzeni. Potem uczymy się w takie sześciany wpisywać elipsy. Można zacząć z nich układać różne "konstrukcje", pamiętając o skali i proporcjach na rysunku. Rysować w różnych perspektywach - najłatwiej zacząć od jednego punktu zbiegu, następnie z dwoma i trzema punktami zbiegu.

 

Przy czym na tablecie z pewnych praktycznych względów jest to utrudnione - jednak media cyfrowe nie są jeszcze porównywalne z tradycyjnymi pod względem intuicyjności i po prostu jakoś gorzej leżą w ręku (przynajmniej mi) - więc do takich ćwiczeń rysunkowych polecam kartkę papieru i dobrze naostrzony ołówek, a z tego co czytałem niektórzy idą jeszcze dalej i rysują np. cienkopisem, żeby nie ulegać pokusie cieniowania :)

Edytowane przez SBT77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to odemnie taki maly prezent na swieta.

Po pierwsze musisz poznac narzedzie swojej pracy, mniemam iz jest to photoshop. W sieci jest cala maasa kursow, ale ja polecam ten swietny zestaw treningowy, pamietaj ze wiele aspektow programu wykorzystuje sie w samym procesie malowania dlatego tez warto je poznac:

 

http://www.photoshoptopsecret.com/

 

Nie warto marnowac czasu i podczas procesu uczenia sie samego programu najlepiej odrazu zabarc sie za nauke rysowania, zapomnij w tym momencie o tablecie, musisz jechac od podstaw bo kazda dobra praca to tak naprawde zastosowanie i umiejetne polaczenie podstawowych aspektow, nawet jesli wyglada to bardzo skomplikowanie przewaznie towarzysza temy dosc proste reguly.

 

Te 2 dvd traktujaca o kolorze i swietle, sa bardzo dobra lektura w swietnys posob wyjasniajaca temat, oczywiscie warto obserwowac nature, bo to najlepsze zrodlo informacji.

 

http://www.thegnomonworkshop.com/store/product/472/Color-Theory%3A-The-Mechanics-of-Color

 

http://www.thegnomonworkshop.com/store/product/185/Practical-Light-and-Color

 

Anatomia, to nastepna jakze wazna kwestia dla kogos kto chce rysowac herosow , amazonki zwierzolaki i inne tego typu kreatury, do tego rowniez znajdziesz cala mase ksiag, ale warto chyba wymienic te najlepsze i zarazem najbardziej popularne:

 

Bammes:

Der Nackte Mensch

The artist's guide to human anatomy

The artist's guide to animal anatomy

 

Bridgman:

 

Constructive Anatomy

Heads, features and faces

The Human Machine

 

Loomis:

 

Figure drawing for all it's worth

Drawing the Head and Hands

 

Simblet:

 

Anatomia dla artystow.

 

 

Ponadto dobrze jest rysowac dlugopisem lub cienkopisem w systemie 01

Albo jest linia, albo jej nie ma, wtedy zanim jakas postawisz musisz pomyslec, co w rezultacie zaoowocuje pewnymi liniami o dobrej jakosci.

 

 

Tyle chyba wystarczy jak na poczatek, wesolych :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi z tutków na pewno skorzystam:) Ręcznie staram się też ogarniać rysunki jednak dostałem od swojej kobity tablet i chciałem sprawdzić co i jak. Perspektywę ogólnie ogarniam na zajęciach z rysunku w szkole bo tam uczą nas od podstaw. Pozdrawiam i wesołych i jeszcze raz thnx za zrozumienie dla początkującego (wręcz raczkującego) skrobacza :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

sugeruję także przeglądanie forum - nie tylko prace tych najlepszych ale także tych uczących się. Bardzo często można znaleźć tu ciekawe podpowiedzi czy linki do tutoriali.

 

Jeśli idzie zaś o naukę. Tak, jak podpowiada Icecold - dobrze jest złapać trochę teorii. To naprawdę pomaga i... zmienia patrzenie na rzeczywistość. Czy to z książek, czy z filmów (Gnomon Workshop jest super, także gorąco polecam).

 

Także hmmm... że tak powiem praktyka, praktyka, praktyka. Każda kolejna praca będzie szła Ci lżej. Ważne by rysować, kiedy tylko się ma możliwość. Rysowanie to bardzo manualna sprawa - trzeba się po prostu wyćwiczyć. Nabrać "lekkiej ręki".

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Witam!

Wrzucam dzisiaj pracę w jpg który ma być jakby czymś na kształt plakatu reklamującym nową markę odzieżową. Pod spodem znajdzie się jeszcze pasek z opisem gdzie można znaleźć produkty itd, ale nie zamieszczałem żeby nie było, że reklama:) Foto i obróbka by me:) Soft: Photoshop i 3DS.

 

Pozdrawiam.

 

gotoweg.jpg

Edytowane przez ptfromscr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności