Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Lotus Super 7


pchelka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , maxem zajmuje sie od stycznia i z bulem wszyko poznaje i ucze się. To jest muj pierwszy Wip więc prosze o wyrozumiałość :) . lotus super 7już jest w tym dziale (jeśli robie plagiat to soorki) ale jakoś tak wybór padł na to autko ( w sómie to mój 3 model). Czekam na sugestie/krytyke i ewetualne pochwały :D

co do błędów (których jest napewno mnustwo) podżucajcie pomysły w jaki sposób je poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość tomek007

samochod jest fajny (model) ale cos mi sie nie chce wiezyc ze 3 miesiace a juz tak tworzysz:):) nie graja mi jakos te \"sprezyny\" hehe jakos dziwnie sa polaczone jakby tylko przenikaly prze karoserie

narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci wierze, bo sam siedze w maxie od stycznia :P, a tak to do modelu znaczy sie do samego moedelingu sie nieprzyczepiam, ale niektore czesci sie nietrzymaja kupy.(patrz sprezyny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sprezyn ... to dam jest otwor ... w karoserio przy ktory wystaje amorek ze sprezynka ... (patrz model ktory zrobil bzyku i jego referki)

 

pozdr ... bardzo ladnie jak na 3 miechy w 3dstudio ... nie chcialbys zobaczyc mojego modelu po 3 miesiacach ... a zwlaszcza z polki \"motoryzacja\" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mały uptadzik zmieniłem te amortyzatory deczko choć i tak wymagają durzo dopieszczenia. co do felg to będe robić na nowo ( za bardzo zabógowane są te) . Gril będzie mam go w planach i cały tył również ( puki co jest tam pustoo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umm ... sorry ... widze ze slabo ci to wyjasnilem ... zamieszczam ci tu maly zlepek fotek ktory powinien ci z tym pomoc ... ale radze wejsc na www.google.com ... w zakladke grafika ... i wyszukac sobie haslo \"lotus super seven\" znajdziesz mnostwo zdjec tego wlasnie elementu ...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się przede wszystkim przyczepił do tak jak kolega wyżej do maski (widać dość mocno ze gdzieś mniej więcej po środku się załamuje), kół (jednolity materiał felg nie sprawia zbyt pozytywnego wrażenia i ten materiał taki niedopracowany), świateł (strasznie sztucznie wyglądają), tłumika (za mało chromowany chyba ?) i ortografii :| niestety moja chyba lepiej niewygląda ale się staram.

 

Jak na 3 miechy to całkiem niezła pracka i jak będzie finisz to chyba będzie na co popatrzeć.

 

aha i zapomniałem dodać, opony niewygladaja za dobrze, są za ciemne i niewidac bieżnika (jeżeli jest ??)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) a więc lece z odpowiedźiami na oskarżenia :D:D Maska załamuje się na środku idalnie w prostje lini od pocątku do końca modelu ponieważ to są wciąż 2 różne połówki (instance) dopiero gdy będe miał pewność że kształt nadwozia się nie zmieni to zrobie weld :) . Co do chromu to macie racje ... jest to najzwyklejszy maxowy chrom ( ref map) i bede musiał z tym powalczyć ale chyba lepiej najpierw model dopieścić ( podobnie zresztą carne obrobienia ) na cały model są praktycznie 3 materiały założone ... mysle zająć się nimi po skończeniu modelingu. Ok jedziemy dalej... :) oponki i felgi to mój ból ,za felgi biore się dziś a oponki bierznik mają lecz bardzo spartański (zwykły bump z maxa) z koleji niewidać ich ponieważ tam nie ma światła wogóle... serio sam sky light jest i to nie wystarcza chyba brazilowi do pokazania bump mapy ( mam wersje 1.22) w skalline je widać ... w każdym bądz razie mam nadczym pomysleć :). Ok teraz zawieszenie przednie na które zwrucił mi uwage zipper .... musze przyznać że ten elemęt sprawia mi problem, narazie rozwiązałem to w ten sposób jak na jpg. zdjęcia które sobie pościągałem pokazują 2 takie pałąki idące do piasty oraz amortyzatorek po przekątnej .... . Ok teraz Światełka... hyle czoła tylko plz podpowiedz mi Wujek konkretniej w czym nie wyglądają tak dobrze ... rozmiar czy morze materiał?? łatwiej będzie mi to dopracowąc..... Tłumik ...kolejny feler i zapewne go zmienie a materiał wygląda lipnie z tego samego powodu co pozostałe ... standart maxa :) no spróbuje się poprawić a tu zamieszczam jpg ( wczoraj próbowałem coś wymodzić z tym zawieszeniem.... nie bardzo wiem jak to wyszło no ale trza sie uczyć :) )

 

A co do ortografi to też się staram.... ale efekt widać mizerny, oby modele wychodziły mi lepiej :D:D:D:D

Podsómowanie: - mam same problemy :_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i drugi jpg .... aaa jak może ktoś mi podżucić jakiś pomysł na gril... próbowałem dać poprostu obiekt z parametrem Wire w materiale ...ale tak jakoś dziwnie ... potem zrobiłem sobie gril ręcznie ale też jakoś mi to nie pasuje.... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl na grilla owszem mam, mozesz wejsc na moj topic o mercedesie 300 i zobacz czy mniej wiecej taka siatka ci pasuje jak tak ci dam konkretny przepis jak cos takiego zrobic,te amorki juz ci prawie wychodza,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe kąbinować ... dziś fele oraz jeszce przy amortyzatorach bo tam ciągle pusto.... przegób musze poprawić od drążka (nie dochodzi do karoseri ) dać jakieś przewody chamulcowe ...... dolne mocowanie amoryzatora też dodać .... no poprostu ku@#!@a roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heloo znowu ja :) kolejny uptadzik tym razem poszły felgi pod ogień.... myśle że te zostaną już do końca :) jutro powinienem wżucić kolejny uptade a z nim siatke grilka i (dzięki uprzejmości eax88 mam na już jako takie pojecie jak się za nią zabrać ::) i może w końcu ten nieszczęsny bieżnik.... zależy od czasu . czekam na opinie dot felg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi prawie dobre, ale jak sie przyjrzysz to przy tych a\'la szprychach gdzie sie lacza z rantem, jest lekkie zagiecie. Przy rancie (gorna czesc) tez jest krzywo, ale zycze powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejny uptadzik tymrazem siateczka doszła i zmiany w oponach tylko nie wiem czy nie są za niskie te oponki...

 

co do felg to widać że musze jeszcze poprawić :) może jutro będą dopieszczone, popracuje również nad tłumikiem bo mocno szpeci .... i czekam na dalsze opinie :)

A co do koloru opon ...kurcze w domu pracuje na wypalonej 15 :) a ty mi wyszły brązowe (w miareobry monitor ) więc kolorek poprawie na jutro . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dodałem siateczke ( choć wymaga jeszcze dopieszczenia jej dolna część) doszedł bieżnik na oponkach ...co do ich koloru to soorki poprostu w domu pracuje na wypalonej 15 i ten kolorek był u mnie czarny ;/ w każdym bądz razie poprawie to ... hmmm felgi widać jeszcze wymagają pracy,coś dziś wieczur nad nimi pokąbinuje.... i sprubuje na jutro zrobic jakoś ten tłumik znowu wszystko zależy od czasu :) jak narazie czekam nadalsze opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś uptade raczej nie wrzuce ( pracuje nad tłumikiem ....) niestey szkoła i te sprawy...... eax co do felg czy możesz rysunkiem podznaczyć miejsca o które ci chodzi ??? na siatce u mnie rant wygląda całkowiće okrongło bez przekrzywień... ale moge sie mylić więc weż mi na jpg to pokaż ok ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu ja :P coś ostatnio niebrdzo mam czas na 3dmax a :( no ale trudno się mówi ... tutaj umieszczam kolejny uptadzik .Tymrazem pod ogień poszedł tłumik choć sam niw wiem czy ta wersja jest lepasz czy gorsza :/ no nic czekam na opinie i rady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayby ...hmmm dodam do listy żeczy nad którymi warto sie zastanowoć....szczena mi padła jak zobaczyłem civic-ka na forum ...naprawde zdołowałem sie.... cudenkio, i tak patrze na to moje autko to taki kopciuszek niedojda mi sie wydaje.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam malutko czasu spędzam przy maxie ostatnio, no ale umieszczam kolejny uptade . to co tu widać będzie raczej ostateczną wersją modelu ( myśle iż zmienie jeszcze troche lusterka i siedzenia choć niewiele). Czekam na opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok popracuje .. takie komętarze dodają chęci do działania serio :) a propos świateł morzesz trohe skonkretyzować >??? tzn kształt/ rozmiar czy materiał ?? i jeśli materiał to jak można uzyskać taki \"reflektorowy \" wygląd ?? (użyłem refrakcji i mapy checker w bump wg. tutoriala) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No i niestey stała się dla mnie żecz tragiczna .... poszedł z dymyem monitor (na szczęście nie karta graficzna)> Poniżej zamieszczam ostatnieuptadziki ( wyrenderowane dzięki uprzejmości kolgi [dzienks za monitor] ) niestety prace musze zawiesić na czas niekreślony ( nie wiem kiedy sprawie sobie monitorek) W miare możliwości bede zamieszczał kolejne poprawki (teraz tył głównie i wnętrze ). Ale zależy to w sporej mieże od znajomych :(. Mimo to czekam wciąż na opinie i rady (zwłaszcza dot tylnych lampek ponieważ wymgają sporejówagi)

 

Co do materiałów przednich lamp (pojawiało się o tym 2 krotnie w moim wipie) czy może mi ktoś doradzić jak zrobić je bardziej \" reflektorowe\" ??? próbowałem self ilum na wnętrze i różne wartości opacity na zewnętrzną szybe ale efekt slaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności