Skocz do zawartości

Problem z mentalrayem


blady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem początkujący i mam pewien problem z mental rayem.

Kiedy miałem maye na macu, wszystko działało jak trzeba. Mogłem renderować mental rayem, mogłem dodawać materiały mentalraya itd... generalnie nie było żadnego problemu.

Wczoraj kiedy przysiadłem do mai na PC'cie i chciałem przełączyć na renderowanie mentalrayem to nawet nie miałem takiej opcji do wyboru, podobnie było z materiałami. tak jakby nie było calej biblioteki materiałów mentalraya...

Pomyslałem więc, że przeniose sobie projekt robiony na macu na pc'ta i sprawdze czy działa. No i działał.

Zrobiłem więc nową scenę żeby sprawdzić czy może teraz zadziała, ale niestety znowu nie mogłem włączyć mr.

Czy mógłby mi ktoś pomóc i powiedzieć o co chodzi? Co ja mam źle ustawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam jeszcze takie jedno małe pytanko.

Czy da się jakoś ustawić tak, żeby kadr, który widze we viewporcie to był w 100% ten sam kadr, który wychodzi po zrenderowaniu? Bo w tej chwili mam tak, że we viewporcie widze mniej niz po wyrenderowaniu... tak jakby kadr we viewporcie to bylo okolo 80% tego co po wyrenderowaniu. Wiem, że można robić snapshota ale to troche nie wygodne za kazdym razem przy szukaniu kadru skakac pomiędzy okienkami.

Jakby co to w camera settings mam zaznaczone perspective.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

 

zrobilem sobie swoj shader korzystajac z mentalrayPhenomenon. Wyexportowalem go do katalogu maya->mentalray->include

 

wchodze do tego folderu i pliku niema... pomyslalem sobie ze moze sie nie zapisalo albo cos zle kliknalem. Powtorzylem wiec wszystko od nowa, kliknalem export wybralem ten sam folder i zanim zapisalem, zauwazylem ze ten, ktory zrobilem wczesniej, jest tam z taka mala zlota klodeczka przy ikonce... nadpisalem z mysla ze moze zle sie zapisalo. Po wejsciu do folderu nadal pliku nie widac.

W opcjach folderow wlaczylem "pokaz ukryte".

Nadal nic.

Mam Windowsa 7. Podejrzewam ze to sprawa zapisywania plikow dla poszczegolnych kont uzytkownikow ale ni cholery nie wiem jak mam ten plik odnalezc. Kiedy go "wyszukuje" wyskakuje mi ich 5, kazdy o innej wadze i w jakichs dziwnych lokalizacjach do ktorych nieda sie dostac...

 

czy ktos moze zetknal sie z takim czyms?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności