Skocz do zawartości

panorama 360 VR


palmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ...

Mam problem z uzyskaniem wyskiej jakosci panoramy 360 stopni...

 

Zrobiłem rendering w rozdzielczości 3072x1536 wnętrza a następnie za pomocą "panorama exporter zapisalem" jako plik .jpg

Gdy ogladam panorame w programie 3ds jest ona w wysokiej rozdzielczosci, bez zadnych strat jakosci, kompresji itp. Plik .jpg rowniez jest HQ

 

Gdy uzyje programu do tworzenia panoramy "Pano2QVTR" ktory pozwoli mi na poruszanie sie virtualne po momi "renderingu" za pomoca quick time - jakosc stworzonej panoramy jest bardzo kiepska. Wyglada mi na to ze w czasie obrobki dochodzi do kompresji obrazu. W ustawieniach Pano2QVTR wszystko jest na max - high quality.

 

Moze ktos ma pomysl jak uniknac straty jakosci - lub jakiego programu uzyc aby obraz panoramy 360 byl wysokiej jakosci

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dzieki...sprawdze !

 

update:

zainstalowalem ale mam pewien problem.

Program w 1 kroku pyta o zaladownie images ....ja mam zrobiony rendering panoramiczny jako jeden obrazek ....

Nie moge wiec dodac drugiego a tym samym nie uaktywnia sie przycisk "create panorama"

-chyba ze cos zle robie ...

Edytowane przez palmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 360photo
Ja takie panoramy robię w 8000x4000px i do składania używam Pano2VR. Wtedy na każdą stronę mam 2000x2000px. Ty masz tylko 768x768px i stąd kiepska jakość. Pozdrawiam.

 

 

Panoramy 360

 

Oprogramowania jest sporo. Musisz większą rozdzielczość zastosować aby nie było strat jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności