Skocz do zawartości

układ współrzędnych


szycha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

t_c sprecyzuj pytanie.

globalny uklad wspolrzednych jest niezmienny wiec mozesz sobie najpierw budowac obiekt na podstawie xyz a pozniej sobie ten obiekt przekrecasz. po transformacji obiektu jego wlasny uklad lokalny tez jest przetransformowany.

opisz dokladnie z czym masz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie zrobiłem obiekt w globalnym układzie xyz potem przekręciłem bo mi tak pasowało, ale potem załóżmy że stwierdzam że potrzebuję coś dorysować,

w autocadzie zmieniało się układ i rysowało a w maxie ?????

chodzi mi o proste modelowanie np. boxami tak żeby nie trzeba było przekręcać za każdym razem zwłaszcza na oko jeśli nie znam kąta.

 

p.s. maxa w modelowaniu dopiero zaczynam więc moje pytania mogą być dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że w type-in nie ma wartości bo bym znalazł, jes 0,0,0 tak jakby obiekt był oryginalnie tak narysowany, nie wiem czemu, nie ważne, bardziej chodzi mi o zasadę jaką trzeba przyjąć w takich sytuacjach, czy zawsze się rysuje w globalnym układzie i potem przekręca czy może innaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca kumasz bo miałem model zrobiony w maxie i się skasowały dane o obrocie (nie wiem jak) natomiast z układami lokalnymi (jak mniemam) są jaja bo jak wezmę sobie opcje pick to coś się zmienia i luz, tylko potem nijak nie mogę wrócić do układu globalnego. mam taką właściwość że jak jest jakiś bug w programie albo szczególny przypadek to na mnie trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jest to że rysuje mi w innym układzie współrzędnych tylko w widoku kamery i perspektywie, dodatkowym urozmaiceniem jest to że jakiś skok sie włączył, jesli podpinam całość sceny lub nawet fragmnet, historia się powtarza, dla zainteresowanym pomocą służę plikiem, ale raczej bym ten problem zostawił mając nadzieję że pochrzaniłem coś ze swojej niewiedzy i jest to problem jednorazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności