Skocz do zawartości

WebArtFolio: Portfolio w 3D [TYPO3][AWAY3D] + 3DMAX


Neron

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wszystko fajnie, filmik wejsciowy to render raczej :)? Mnie uderza dysproporcja miedzy scena 3d a informacjami które pojawiają się w dość nieciekawy sposob. Proponowałbym nad tym popracować. Pozatym widze bug w sekcji "o mnie" czasem sie nie wyświetla dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Strona od strony informacyjnej dla normalnych ludzi to trochę nie wypał bo nie jest przejrzysta ani nie ma ładnego layout'u

 

Od strony bardziej artystycznej bardzo podoba mi się cała koncepcja chodzenia po jakimś obiekcie i szukania informacji, jako dziecko gier FPS spodobało mi się

 

Dla przeciętnego odbiorcy to nie jest dobry pomysł robić taką stronkę, jeśli chcesz zrobić coś bardziej artystycznego świadomie gdzie przejrzystość nie gra roli to jest to strzał w dziesiątkę sam bym chciał coś takiego zrobić

 

Jak zrobiłeś tą stronkę możesz opisać dokładniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie troche dziwne ze jako SEO/TYpo Master nie uzywasz SWFAddress

stronka ogolnie koszmarna, jesli decydujesz sie na 3d to zrob to spojnie,

albo jest to stronka atrystyczna albo informacyjna, jedno z drugim sie gryzie i

nie udalo ci sie tego pogodzic

 

http://designora.com/flash/best-flash-web-design/

 

powyzej linki do swietnych przykladow jak mozna pogodzic 3d z duza iloscia informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graphitt

Filmik to render :) Flash ogarnie wszystko oprócz wybuchu bo tam jest dużo elementów dlatego postanowiłem całe intro zrobić jako filmik. Dzięki za info o bugu, dziś całkowicie usunę to menu bo jednak poroniony pomysł z html+flash :)

 

claude masz racje dużo osób mi to powiedziało dlatego zmienię koncepcje strony (na start będzie prosta strona a 'bajery' dodam jako opcjonalne strony na subdomenach)

 

Strona (3D) jest zrobiona w oparciu o AWAY3D 2.3 czyli dla Flash9

Modele zrobiłem prosto w 3dmaxie, pierwowzór jest 10x bardziej szczegółowy ale wiadomo optymalizacja ;)

 

Modele są exportowane jako .obj bo A3D obsługuje importowanie obiektów 3D. Poruszanie się w przestrzeni 3D to poruszanie camery3D (A3D) ograniczone dwoma kolorami bitmapy. Ogólnie jeśli ktoś chce zrobić coś podobnego to musi zapoznać się z dokumentacja AWAY3D i trochę poczytać o actionscript3 i mając podstawy na przykładach można coś takiego zrobić.

 

Niestety AWAY3D jest dość powolny dlatego w wolnej chwili ogarniam AWAY3D lite, który obsługuje większe modele. Jak uda mi się zmusić A3D lite do posłuszeństwa podam plik na forum to zainteresowani sobie sami zobaczą jak fajnie można prezentować swoje modele na stronie :)

 

Thx za odpowiedzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności