Skocz do zawartości

dopasowywanie krawędzi powierzchni


Forseti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Dzięki za odpowiedź

 

Vertex w kółku po lewej stronie już jest dopasowany. Problem w tym, że jak zrobię weld dla tych elementów, to zmienią one swoją geometrię (chcę, żeby oba elementy zostały powierzchniami płaskimi). Teraz szukam sposobu, żeby obrócić tą górną powierzchnię wokół lewego vertexa, tak aby obie krawędzie znalazły się w jednej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś align i pobawić się Align Orientation(location) może to by coś dalo ?

 

Jeśli to jest zwykły plain to możesz go jeszcze spróbować zeskalować do 0(na odpowiedniej osi) wtedy wszystkie verteksy będą w tej samej linii(o ile to możliwe w tym przypadku) i wtedy użyć Snap toogle.

Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Edytowane przez Setesh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie sobie poradziłem w inny sposób, przeniosłem pivota na dopasowanego vertexa i obróciłem górną płaszczyznę tak, że się mniej więcej zgadza. Teraz wystarczy zattachować i zrobić welda. Oczywiście będą mikro niedokładności, ale powinno wystarczyć.

 

Dzięki za pomoc, pozdrawiam!

 

Sorki, dopiero teraz przeczytałem resztę postów. Na razie sobie nie radzę z tym modyfikatorem, jak bedzie więcej czasu to pogrzebię w nim. Jeszcze raz dzięki!

Edytowane przez Forseti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności