Skocz do zawartości

Głowa 3d: Francis


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ha! No miłe zaskoczenie :) czad!

Bigu ma sporo racji - troszkę wyślizgany za mocno. Szczególnie w miejscach jak krawędź brody, grzbiet nosa itd. Ostre krawędzie nie są złe :) wręcz przeciwnie. Spójrz jak dobrze działa górna powieka odcięta mocno. Generalnie tak jak w animacji są różne narzędzia i techniki tak samo jest w rzeźbie. I czasami warto w jednej pracy zadziałać kilkoma technikami zdecydowanie - nawet tak mocno aby narzędzie wyłaziło. Różnego rodzaju 'rake brushe' (czasami wystarczy zwykły widelec) mogą dawać fajne efekty na powierzchni rzeźby. Wspomniany przez Biga nóż tym bardziej. I nie ma co paluchami smyrać żeby zakryć działanie narzędzia. Wręcz przeciwnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie. W sumie to ja wlasnie chcialem zeby bylo gladkie, jak bylo mokre lepiej wygladalo, wyschlo i jest takie chropowate lekko brrr. Taka kanciastosc to fajna stylizacja zagdzam sie, ale nie wiem czy tutaj potrzebna ? Jesli tylko chodzi o slad narzedzia i nie zakrywanie tego, potestuje przy nastepnej glowie :D . I proporcje trzeba tego pilnowac. Ale przyjemna zabawa, polecam odlozcie czasem zbrushe i mudboxy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy to o slad narzedzia sie rozchodzi..

Po prostu przy tak pojechanych proporcjach wyostrzenia/kanciastosci form bylyby wskazane i o tym chyba pisze Bigleb. Po prostu efekt miejscami jest taki jakby wlozyc normalna glowe w imadlo.

I albo to wyglada jak deformacja natury albo mocna stylizacja. Tu jest pol na pol.

Ogolnie bardzo fajnie i z profilu fajny balans i ksztalty solidne...glownie z przodu wartoby popracowac nad ostroscia ksztaltow moim skromnym zdaniem.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności