Skocz do zawartości

Problem z dodawaniem nowych kształtów


Pietax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dac77: chodzi o to że kolega chce dodawać materiały, figury(zapewne jakies bryły) i tekst, ale gdy to robi one mu sie nie pojawiają. Jeśli nie wiesz jak pomóc to nie komentuj tylko czekaj aż ktoś inny to zrobi i wtedy ewentualnie coś dodaj od siebie

 

Nie wiem dokładnie czy o to ci chodzi, ale bryły dodajesz klikając na Spacja >> Add >> Mesh >> i tu wybierasz jaką bryłę chcesz dodać na scene. By dodać tej bryle materiał klikasz F5 i w panelu na dole ekranu dajesz [Add New]. Może nie dokładnie o to ci chodziło, ale popróbuj i potestuj - może problem rozwiąże sie sam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac77: chodzi o to że kolega chce dodawać materiały, figury(zapewne jakies bryły) i tekst, ale gdy to robi one mu sie nie pojawiają. Jeśli nie wiesz jak pomóc to nie komentuj tylko czekaj aż ktoś inny to zrobi i wtedy ewentualnie coś dodaj od siebie

 

Nie wiem dokładnie czy o to ci chodzi, ale bryły dodajesz klikając na Spacja >> Add >> Mesh >> i tu wybierasz jaką bryłę chcesz dodać na scene. By dodać tej bryle materiał klikasz F5 i w panelu na dole ekranu dajesz [Add New]. Może nie dokładnie o to ci chodziło, ale popróbuj i potestuj - może problem rozwiąże sie sam ;)

 

No to albo wiesz albo nie wiesz o co chodzi. Widać jesteś na tyle zaawansowany że potrafisz czytać między wierszami. Ja nie mam pojęcia dlaczego miałby się pokazywać text po dodaniu czegoś co Pietax nazwał figurą, co by to nie miało być. A twoja rada jest super. Szansa że o to chodziło jak jeden do stu.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac77: szansa jak jeden do stu? być może, ale zauważ że moje "jeden" jest większe niż twoje "zero".

Nie wiem czemu jesteś taki zaczepny w stosunku do innych do innych użytkowników tego forum- być może świadomość tego że twoja wiedza odnośnie tematów w których prawisz swe mądrości jest znacznie mniejsza niż od użytkowników którzy faktycznie mają pojęcie na temat tego co piszą, a twoje prace prezentują poziom niższy niż grafiki większości osób społeczności Maxa3d, każe ci atakować słownie każdego, ale zauważ że przez te dyskusje w których nigdy nie masz racji cierpią użytkownicy którzy chcą sie czegoś dowiedzieć, bo zamiast czytać to o czym chcą wiedzieć muszą przebijać się przez strony twojego spamu.

 

Kończę właśnie liceum, zapowiada się też że zdam mature z dobrymi wynikami - uważam się więc za człowieka inteligentnego - dlatego nie będę się poniżał i nie odpowiem na twoją kolejną zaczepkę, która zapewne pojawi się w tym wątku nie później niż za 5 minut. Pozdrawiam serdecznie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietax: sprawdz gdzie masz 3d cursor (wygląda jak koło ratunkowe) nowe elementy pojawiają się na nim, jeśli go nie masz na ekranie kliknij lewym myszy albo wcisnij c lub Shift+C

 

ps. być może chodzi ci o append wtedy

lub http://vimeo.com/1186332 w skrócie: appenduj obiekty nie meshe, text Edytowane przez szczuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie czy o to ci chodzi, ale bryły dodajesz klikając na Spacja >> Add >> Mesh >> i tu wybierasz jaką bryłę chcesz dodać na scene. By dodać tej bryle materiał klikasz F5 i w panelu na dole ekranu dajesz [Add New]. Może nie dokładnie o to ci chodziło, ale popróbuj i potestuj - może problem rozwiąże sie sam ;)

Dokladnie o to mi chodzi ;/

Ale rozwiazanie nie jest dobre.. Normalnie tak dodawalem az do mometu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kiedy dodaje jakakolwiek figure, text

no sory ale tam jest przecinek.. wiec chyba nie trudno sie domyslic o co mi chodzilo...

Nie chce sie wymadrazc bo jestem poczatkujacym i sam szukam pomocy, ale nie chcialem wypiac slupka z figurami a potem dopisac do tego i jeszcze text bo nie ma takiej potrzeby... napisalem dwa poste przyklady gdyby ktos nie rozszyfrowal slowa 'materialy'..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia dlaczego miałby się pokazywać text po dodaniu czegoś co Pietax nazwał figurą, co by to nie miało być. chodziło jak jeden do stu.

Nigdzie nie napisalem ze text to figura... no sory, tam jest przecinek

 

Nie wiem dlaczego tak dziwnie podchodzicie do zwyklego pytania.

Szanuje kazda podpowiedz, nawet najprostsza bo moze sie okazac ze to wlasnie jest najlepsze rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pisowni:

naprawdę cieżko cię zrozumieć. postaraj się czytać to co piszesz i użyj czasem przycisku edytuj zamiast pisać nowe posty.

wielokropka używa się jak sie chce coś pominąć/przemilczec, a nie jak sie kończy zdanie czy akapit.

 

co do nomenklatury:

materiały w grafice odpowiadają za kolor, sposób odbijania światła itp, na sześcian/tekst itp mówimy obiekty nie materiały.

 

co do problemu:

jak dodasz jakiś obiekt do sceny spróbuj nacisnąć del na numerycznej (musisz mieć numlock włączony) wtedy powinno ci na niego wyśrodkować widok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dodasz jakiś obiekt do sceny spróbuj nacisnąć del na numerycznej (musisz mieć numlock włączony) wtedy powinno ci na niego wyśrodkować widok.

 

Przeniosło mnie do obiektu. Ale nie mam pojęcia gdzie on się znajduje.

Jest jakiś przycisk za pomocą którego można go przenieść do mojej sceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alt+G przenosi zaznaczone obiekty na środek układu współrzędnych (tam gdzie przecinają się osie x(czerwona) i y(zielona) ). Jeśli tam jest twoja scena(inne obiekty) to fajnie, jesli scenę masz gdzieś daleko to lepiej przenieś ją bliżej środka

ogólnie nowe obiekty powinny dodawać się w miejscu gdzie jest 3d cursor (załącznik)

Edytowane przez szczuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności