Skocz do zawartości

autobackup nie działa-max 2010 64bit


koton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, spotkała mnie dosyć przykra i niepokojąca sytuacja. Mianowicie, pracowałem właśnie nad modelem w Maxie, nic skomplikowanego, góra 2000 poly bez tekstur, i nagle łup, wyłączył mi się komputer. Nie mam pojęcia co to było, może jakieś spięcie, w każdym razie udało się go włączyć z powrotem. Byłem spokojny, bo zapisywałem plik chwilę przed tą awarią, ale okazało się że nie można go otworzyć, wyskakuje komunikat że max failed to open file, żadnych błędów czy szczegółów nie podaje. Więc powiedzmy ze podczas tego wyłączenia coś stało się z plikiem, ok, ale nie działają też 3 pliki backupu które miałem do tego projektu, zapisane kilkanaście i kilkadziesiąt minut wcześniej, ten sam komunikat , failed to open the file i tyle. Macie pojęcie co to mogło być i czy można jeszcze jakoś spróbować odzyskać ten plik? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Merge sceny, próba otworzenia sceny na innym kompie (u kolegi, w pracy, ostatecznie na innym kompie na trialu 2010). Xref scene i potem merge (czasami pomaga). Reinstalacja maxa. Opcji jest dużo. Możliwe, że dysk zaliczył padakę po nagłym wyłączeniu. Inne projekty otwierają się bez problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Backupy powinny działać. Miałem podobny problem. Z tego co pomiętam backupy robią się w folderze autoback ale także w folderze gdzie była zapisana scena, wystarczy im tylko zmienić rozszerzenie na max i odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem raz takie coś. Niestety nie udało mi się odzyskać plików. Podejrzewam że w czasie pracy coś się złego podziało z maxem(pewnie poleciał po pamięci), który się co prawda nie wywalił, ale błędnie zapisywał scenę. Po restarcie kompa wszystko było cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew,sprawdzałem na dwóch kompach,niestety, nic nie działa :/ Nie chcą się otwierać,nie chcą się mergować, w okienku Xref wyświetlają się na czerwono i się nic nie da z nimi zrobić. Inne sceny i pliki w maxie oraz inne programy działają normalnie. Wersja Hynola z pamięcią wydaje się prawdopodobna, zwłaszcza że wcześniej już się coś dziwnego działo (niektóre elementy "znikały", był niewidoczne dopóki się ich nie wybrało z listy po imieniu). Macie pomysł dlaczego tak się działo? Mam 4gb pamięci i 1024 na karcie graficznej a to był na prawdę dosyć prosty model bez żadnych tekstur,świateł itd, nie wiem na co on tą pamięć zużył. Jak się ustrzec takich akcji na przyszłość?

 

A jeżeli ktoś z was miałby może ochotę sprawdzić czy może u was nie zadziałają, to wrzuciłem scenę i backupy tutaj:

 

http://eupload.pl/files/VCL6GHSW/max.rar

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej nie chodzi o pamięć ilościowo i jej zużycie jako takie, tylko o zarządzanie nią. MAX zdaje się ma miec problemy w tym temacie. Pewnie coś źle wyczyścił, coś dodatkowo mogło działać w tle i kłopot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności