Skocz do zawartości

FX 5900 i prrrrroblems... -ustawienia maxa


Roghal

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim i chwala.

 

Zwracam sie do fachowcow z prosba o porade. Sprawa wyglada tak:

Mialem Asus\'a v9520 128MB (fx5200) i probowalem walczyc z nim w maxie. Byla kicha nad kichy (taka kicha co to ma wszystkie kichy pod soba). Probowalem go przerabiac na quadro w/g najrozniejszych instrukcji z sieci -spalilem go :( -w biosie bylo jakies zabezpieczenie, ktore uniemozliwilo modyfikacje. Po odinstalowaniu Riva Tuner\'a karte szlag trafil.

 

Zastanawialem sie na wildcat\'em vp990 ale szacowne grono orzeklo unissono ze tez jest kicha. No to kupilem MSI fx9500 256MB. W tej chwili chodzi na taktach 415/815. W grach oczy wylaza z orbit, ale maksik... cus nie teges.

Max 6.0

Po pierwsze gdy grzebie w loftach (sub-level, shape -obracam) to znika bryla tworzona przez ten loft. Na fx5200 tego nie bylo! Inne dziwne zjawiska tez sie pojawiaja.

 

Pytanka:

 

-czy mam zmienic jakos ustawienia sterownika maxa? teraz chodzi na d3d. Zadnych maxtremow ani nic takiego.

 

-czy inni posiadacze fx5900 tez maja tekie problemy?

 

-jak najlepiej ustawic sterowniki pod maxa?

 

chetnie przeczytam inne wskazowki nasuwajace sie towarzystwu.

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a akdsn dalej swoje....:/

 

1. faktycznie glupota bylo:

a. kupno fx\'a5200-syf nad syfami

b. przerabianie tej 5200 na quadro. nie da sie.

 

2. polecam kazdemu gf fx 5900/xt/ultra/5950. swietne karty.

 

3. pusc go na open gl

4. zainstaluj najnowsze stery- bardzo wazne!!

5. jaka masz plyte? zaisntaluj najnowsze via4in1 lub odpowiednie do nforce\'a 2

6. jaki masz zasilacz???? ta karta potrzebuje z reguly 400W w budzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, wreszcie odzywa sie ktos, kto ma cos madrego do powiedzenia!

 

Pytasz o szczegoly, oto dokladna konfiguracja mojego sprzetu:

-amd 2000xp @2200 (1.82Gz)

-1Gb ram @298mhz (to sa 3 kostki, 2 *256 pc2100 + 1*512 pc3200). wole miec 1Gb na takcie 298 niz 512Mb na 400. CHyba racja? (prosze o opinie przy okazji)

-Asus A7V8x gold (s-ata i bajery) bios 1.3

-MSI Nbox N5900SP 256 ram (sterownki 56.63 ze strony MSI)

-SB Augigy 2

-80 GB Western Digital 7200 8MB cache

 

Problem polega na tym ze przy modelu z 1 mln gaces odswiezanie jest po prostu do d... w open gl tak samo (po przelaczeniu na open GL wydawalo mi sie ze nawet chodzi wolniej).

Czemu 4in1 maja takie znaczenie? zaraz nowe zainstaluje, ale myslalem ze wystarcza sterowniki grafiki.

Kto ma rade?

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok:

po pierwsze to jesli sobie przypominam kiedys tam pytales sie czy brac wildcata czy fx5950. wtedy polecilem ci olac wildcata i gf fx\'a a kupic Quadro...

 

ale do rzeczy:

1mln face\'ow to bardzo duzo wiec nie dziw sie ze predkosc w viewportach jest do dupy. na kartach nieprofesjonalnych tak po prostu jest i kropka. fx5900 to bardzo dobra karta ale wiadomo ze targetem sa gracze a nie ludzie od CG... w zwiazku z tym nie spodziewaj sie cudow w viewportach. wtedy polecalem ci qaudro980xgl. karta ta na 100% nie dlawilaby sie milionem face\'ow. ale z kolei w nic bys nie pogral... cos za cos. kupiles bardzo dobra karte do gier wiec teraz troche za pozno na plakanie. jedynie co moge ci powiedziec to zebys zainstalowal najnowsze stery do wszystkiego i byc moze przeinstalowal system..

 

a co do ramu to masz racje

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo przy milionie faceow to wszystko sie bedzie dlawic. obawiam sie ze nawet najwyzszy model quadro by sie zacinal przy tak stosunkowo slabym procesorze.

 

rozwiazaniem moze byc zmiana sposobu pracy z ukrywaniem czesci obiektow lub zmiana trybu wyswietlania tych nie modelowanych w danym momencie na bounding box.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gf fx @ quadro

 

właśnie siedze przy kompie z kartą gf fx 5200 @ quadrofx500

 

przeróbki dokonałem przy pomocy rivatunera, skryptu softquadro4 i sterów nvidii 45.23 (nowsze stery z serii 5x.xx maja poprawino błąd, który umożliwiał przeróbkę)

 

karta działa poprawnie... czsem zdzrzają się zwiechy kompa, ale jest to spowodowane tym ze wcześnij miałem zainstalowane stery 5x.xx, których nie usunąłem destroyerem..

 

jeśli chodzi o fx 5900 to przeróbka tez chyba jest mozliwa... fx 5900 jest rozpoznawany przez sterowniki 45,23 gorzej z fx5900xt... ten jest nowszy i nierozpoznawany przez sterownik...

 

próbowałem jeszcze z winfastami na gf 4 ti i fx 5900xt, pierwszy pracuje jako quadro drugi nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności