Skocz do zawartości

Pojazd 3d: JagdPanzer IV


arti01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem pokazać swój pierwszy "większy" projekt 3D. Grafiki 3D (Blender) uczę się od ok. dwóch miesięcy, dlatego będę bardzo wdzięczy za wszelkie uwagi, porady i głosy krytyki ;-)

Model przedstawia niemiecki niszczyciel czołgów z okresu II Wojny Światowej. Tworząc go staram się jak najwierniej oddać wszelkie detale charakterystyczne dla tego właśnie pojazdu i czasami znalezienie jak dany element wygląda wymagało przeglądnięcia kilku setek zazwyczaj nieostrych czarno-białych fot :) Ale mam z tego radochę, wiec nie przeszkadza mi to specjalnie :)

Obecnie jestem na etapie modelowania, materiały, tekstury, scena - w późniejszym czasie.

jp-iv-26b.jpg

 

jp-iv-26.jpg

 

jp-iv-26c.jpg

 

 

jp-iv-26d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ładny model, całkiem sporo detalu. Będę zaglądał :).

Na czołgach się zbytnio nie znam, wiec co do spraw technicznych niech wypowiedzą się znawcy :)

Jedynie co mi nie pasuje to gąsienice, wydają się trochę za kanciaste.

Edytowane przez slayer2004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mi się podoba. Aktualnie też robię pojazd na podwoziu Panzer IV, tzn Hummela. W twoim modelu przemodelowałbym ogniwo gąsienicy. Jeszcze jakbyś mógł powiedzieć, która konkretnie wersja Jagdpanzera to ma być. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwa są zdecydowanie do poprawy :) To chyba z trzecia wersja, niestety umiejętności mi nie pozwalają zrobić lepszych, wiec na razie je zostawiłem. Mam nadzieje, że za jakiś czas siądę do nich i powiem - jakie to było trywialne ;-)

W zamyśle ma być to wczesna wersja JP IV L/70.

 

Obecnie poprawiam wózki, poprzednie były zbyt delikatne, a te znowu jakoś nie chcą mi przypasować do ogólnych proporcji układu jezdnego:

 

jp-iv-28a.jpg

 

jp-iv-27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie - tylko dlaczego gąsienice odstają tak od reszty?

Gąsienice próbowalem zrobić stosunkowo wcześnie i po prostu zabrakło mi umiejętności... Stwierdziłem, że będę robił inne elementy ucząc się jednocześnie i w swoim czasie podejme temat ogniwek ponownie. Chyba ten czas się zbliża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności