Skocz do zawartości

Animacja 2D/3D: RyyS - enjoy (intro)


lashman

Rekomendowane odpowiedzi

hey,

 

tak tylko chciałem się pochwalić (żeby jeszcze było czym icon_wink.gif ) najnowszą animacją, którą zrobiłem dla znajomego ... intro do Jego nowego filmiku icon_smile.gif enjoy

 

 

z pewnych względów "bezpieczeństwa" (konkretnie - znajomy mnie poprosił) hasło do filmiku to: enjoy ...

 

pozdrawiam,

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ogolnie calkiem fajnie jako obrazki:)

Ruch tez dobry, ale sam "scenariusz" nie, poniewaz zbyt wiele razy powiela sie

to samo. Choc delikatne dodatki do odslony kazdego nowego zawodnika by sie przydaly.

Teraz po obejrzeniu 4,5 osob tracisz chec, i traca na tym pozostali:)

Wylansuj ich lepiej..rozsyp jakies "cukierki" po drodze aby widz choc troszke oczekiwal kolejnych efektow i nie zawiodl sie.

 

Ogolnie spoko jak na tego typu material. Zrob podobny filmik z failami tych ziomow;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ale masz dużo komunikatorów - lans na maksa ;)

Na początku wygląda to fajnie, ale później nudzi się, przez fakt, że ciągle wracamy do tego centralnego miejsca - nasz mózg funkcjonuje tak, że kiedy nie ma ruchu, spada jego aktywność. U Ciebie ruch wewnątrzekranowy jest, ale wzrok właściwie stoi cały czas w jednym, centralnym punkcie ekranu. Gdybyś zrobił dwie takie kolumny, chyba byłoby ciekawiej. Plastycznie całkiem fajne - bardzo dobrze, że takie zajawkowe filmy mają coraz lepszą oprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati hehe tez przyczailem to komunikatorowe szalenstwo.

To taka wioska troche jak podawanie konfiguracji kompa w sygnaturce;)

Choc sam nie wiem gdzie ta wiocha sie zaczyna,a gdzie konczy..mam wrazenie, ze podajac linka do portfolio tez robie wioche.

 

Mam takiego goscia na osiedlu, ma potezna nowa fure, ktora sie lansuje jak tylko mozna.

Sam jest niski i watly....i tak dopoki jest blisko swojej fury, dopoki moze pokazac innym, ze ma takie auto to daje rade. Ale bez niego to taka szara myszka. Nie przez wyglad, widac po prostu, ze tak sie czuje.

Komunikatory przy tym wydaja sie umiarkowanym lansikiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że blur przegięty to wiem - tak właśnie miało być :)

 

a co do tego, że schematyczne itd. itd. itd. - bo jest właśnie tak, jak napisaliście icon_smile.gif cała animacja samego billboard'u w 3D to tak naprawdę tylko 2szt na słupie zapętlone ... i pomimo, że renderowałem sam billboard tylko w 720p i ta pętla trwa raptem z 5 sekund ... to i tak renderowało mi się to około 11h - niestety mam strasznie cienkiego kompa i nie mogłem sobie pozwolić na renderowanie 1,5-minutowej animacji w 3D, bo chyba by się z tydzień renderowało ... cóż - nie każdy ma choćby quad'a :)

 

a cóż takiego złego jest w posiadaniu konta w czymś więcej niż gg? ja tego nie uważam za "lans" ... bo niby co to za lans? poza tym - jak się ma stado znajomych za granicą, to jedno gg przestaje wystarczać ...

 

pozdrawiam,

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra. Zapomnij o komunikatorach.

 

Przesadziłeś grubo z "glow'em". Co z tego że tak miało być, jest przesadzone moim zdaniem i nie kupuję tego, ale myślę że wystarczyłoby ograniczyć glow'a ogólnego na rzecz glow'a na tablicy i styknie.

Przydałyby się jeszcze jakieś paprochy w przestrzeni, kiedy kamera podjeżdża w górę, dałoby to o wiele bardziej przestrzenny "look".

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadziłeś grubo z "glow'em". Co z tego że tak miało być, jest przesadzone moim zdaniem i nie kupuję tego, ale myślę że wystarczyłoby ograniczyć glow'a ogólnego na rzecz glow'a na tablicy i styknie.

Przydałyby się jeszcze jakieś paprochy w przestrzeni, kiedy kamera podjeżdża w górę, dałoby to o wiele bardziej przestrzenny "look".

 

no cóż - powiedzmy, że nie przesadziłem, bo nie ja o ilości decydowałem ... sam dla siebie i własnej satysfakcji tej animacji nie robiłem :) a niestety temu klientowi nie dało rady przetłumaczyć dlaczego za dużo tego ...

 

a co do paprochów - chciałem ... ale niestety zupełnie nie zgadzało by się to z tłem ... bo (załóżmy ;]) obecnie wygląda to mniej więcej (pomijając "przechyły") jakby to słup się obracał ... a z paprochami wyglądało by jakby to kamera się obracała ... tyle, że wtedy miał bym mały problem z tłem ... dlatego właśnie paprochów nie ma ... ale dzięki za uwagi - wszystkie te rzeczy brałem pod uwagę przy robieniu tego intro :)

 

pozdrawiam,

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ kolego - paproszki można dodać w poście i nie brać pod uwagę rotacji kamery wokół słupa. i z tłem nie byłoby problemu.

 

[edit] "kolego"

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sly: tylko bez "kolego", proszę - nie cierpię jak ktokolwiek tak do mnie mówi ... z góry dzięki

 

a co do paproszków - przecież wiem, że można dodać w poście ... a właśnie mi by to przeszkadzało - gdyby się paproszki obracały razem ze słupem ... a tło nie ... dlatego zrobiłem to właśnie w ten sposób, a nie dlatego, że nie umiem dodać "paproszków" - czy to w 3D czy w poście ...

 

pozdrawiam,

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do paprochów - chciałem ... ale niestety zupełnie nie zgadzało by się to z tłem ...

 

Chciałem pomóc, myśląc że nie wiesz jak zrobić żeby paproszki się nie obracały.

 

Nie nazwę Cię już nigdy-nigdy "kolegą" - obiecuję.

 

Dzięki za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sly: mimo ironii, która wylała mi się z monitora - dziękuję ... :)

 

Chyba powinieneś zrobić sobie dłuuuugie wolne, skoro ironia się wylewa z monitora, szczególnie z mojego posta - zawsze jestem szczery i prostolinijny (bez podtekstów). Potwierdzić mogą miliony zadowolonych userów. :D peace.

 

Mam wrażenie że się najeżyłeś tylko dlatego ze przeczytałeś krytyczne uwagi - czasem gusta innych zawodzą. Tak czy owak "glow" jest przedobrzony [iMHO]- możesz przekazać klientowi.

 

(oglądałem inne Twoje klipy na vimeo i jestem pozytywnie zaskoczony tym kadrem z nasionkiem unoszącym się nad dłońmi - gratulacje)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sly: nie, nie ... właśnie wcale się nie najeżyłem :) przecież sam napisałem, że też uważam, że dużo za dużo glow'a ;) i sam to przekazywałem klientowi ... ale oni się uparli, że "tak ma być, bo jest ładnie" ... i co ja mam do gadania? ;)

 

a to nad ręką to w zasadzie nie tyle nasionko co listek ... jeśli jesteś zainteresowany obejrzeniem całości tego teledysku, to jest tutaj:

aczkolwiek polecam oglądać bez dźwięku ;) no ale o gustach się nie dyskutuje ponoć ...

 

a co do tego wolnego - już duuuużo za dużo wolnego miałem, więc to raczej brak roboty tak działa na mnie, a nie jej nadmiar ;)

 

pozdrawiam,

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności