Skocz do zawartości

Niedziałające tekstury


Kalim150

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duży problem z teksturami. A mianowicie kiedy chcę użyć przygotowanych tekstur 3Ds max nie wszystkie działają sprawne. Właściwie problemy są dwa, kiedy wybieram materiał (Opcja get material), w miejscu gdzie powinny się wyświetlić obrazki z materiałem są czarne pola... Czym jest to spowodowane? Drugi problem jest jeszcze większy, mianowicie kiedy używam niby działającej tekstury w Material Editorze, zamiast tekstury pojawiają mi się tylko podstawowe kolory (np. żółty)... w czym problem? Może ktoś podać mi właściwie ustawienia opcji Material Editora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Musisz w nich podac sciezki do pozostalych plikow w zakladce "maps" ktora znajduje sie oczywiscie w Material Editor, wystarczy kliknac na wpisana tam sciezke, i wybrac dobry plik, jezeli sie myle, niech mnie ktos poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. Czyli sprawa niewidzialnych tekstur przy wybieraniu została rozwiązana. Kolejnym problemem jak już wspomniałem jest niewidzialna tekstura w tym pierwszym oknie w Material Editor (Te kulki) . Nie wiem czemu podaje jak już mówiłem tylko podstawowe kolory... Czy może być to wina złego ustawienia opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrz, jak widac na 1 obrazku, tez mam czerwona kulke :http://img222.imageshack.us/img222/8915/przed.jpg

 

Ale po podaniu wszystkich sciezek ( zaznaczylem na czerwono gdzie, musisz nazwami je podobierac do odpowiedniego kanalu, np. xxxbump.jpg do bump, z xxxdiffuse.jpg do diffuse itp. itd.) kulka zmienila mi sie na teksture, u mnie akurat asfaltu : http://img708.imageshack.us/img708/7051/18083539.jpg

 

 

ps. po kazdorazowym wybraniu pliku wracasz do pierwszej zakladki materialu, jest miedzy probowka, a przyciskiem ktorym wybierasz materialy, mam nadzieje ze zrozumiales ;)

Edytowane przez insane0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No dobrze... A mógłby mi ktoś jeszcze podać prawidłowe (Mogą być standardowe) ustawienia Material Editora? Na screenie...

Edit 17:02.

Tak czy nie? Bo na pewno by mi to pomogło

Edytowane przez Kalim150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności