Skocz do zawartości

Nie można poruszyć obiektem


Sk2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem, nie mogę ruszyć obiektem w maxie, cały czas po utworzeniu jest na środku sceny. Próbowałem szukać w necie i nic nie znalazłem, restartowałem program i też nic, wczytywałem inne pliki i dalej to samo, naprawde brak juz sił :S

 

kto może wiem jak ów problem rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiem, że kiedyś też coś takiego miałem ale nie pamiętam teraz dokładnie co było tego przyczyną, jedyne co mi przychodzi do głowy to zakładka w prawym panelu Hierarchy > Link Info, wejdź tam i zobacz, czy nie ma pozaznaczanych ptaszków w "Locks". Daj znać czy to to.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, żadna podana do tej pory odpowiedź nie rozwiązuje problemu.

Obiekt mogę poruszyć tylko o jedną jednostkę na osiach :/

sytuacja jest o tyle ciekawa, że jak wczytuje jakiś starszy plik moge dowolnie ruszać wcześniej utworzonym obiektem, niestety jak już tworze nowy sytuacja jest dalej ta sama :S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość strzepan
Witam!

Mam problem, nie mogę ruszyć obiektem w maxie, cały czas po utworzeniu jest na środku sceny. Próbowałem szukać w necie i nic nie znalazłem, restartowałem program i też nic, wczytywałem inne pliki i dalej to samo, naprawde brak juz sił :S

 

kto może wiem jak ów problem rozwiązać?

 

zapewne uporałeś sie już z problemem, ale moze komuś informacja sie przyda. taki stan rzeczy ma miejsce gdy namieszamy w zakladce Motion. Wchodzimy wiec następująco: Motion->Assign controller ->Position (zaznaczamy) ->klikamy u gory na ikonke "z ptaszkiem" i zaznaczamy Position XYZ - obiekt powinien sie odblokowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności