March 5, 201015 yr Witam, mam taki oto problem: Musze renderować animacje w formacie PAL 16:9. Ustawiam 720x576, pixel aspect 1.422, Image aspect (ustawia mi sie automatycznie) 1.778 oraz Aperture Width 20.12 i renderuje. Najpierw pojawił się problem z płynnością animacji (avidowcy zwrócili mi uwagę na problem z półpolami). Problem zniknął gdy dorzuciłem opcję "Render to Fields", ale mam poczucie, że spadła jakość wizualna samej animacji (jak by rozdzielczość poleciała w dół). Czy można coś na to zaradzić? Renderuje VRayem, z ustawionym motion blurem. Dziękuję i pozdrawiam.
March 5, 201015 yr no 576 linii z interlace to nie jest hitec, nie wiem czego oczekujesz, skoro renderujesz z motion blur to po jakiego grzyba ci interlace duzo wazniejsze jest na czym to bedzie odtwarzane, jesli ma leciec w TV... musisz sie pogodzic z interlace i spadkiem jakosci, jesli z DVD... to mozesz spokojnie olac interlace pamietaj ze masz motion blur ktory interguje obraz na osi czasu, to powoduje ze interlace nie jest juz tak potrzebny
March 5, 201015 yr Author Do TV niestety. Porobię jeszcze jakieś testy z motion blurem ale bez interlace i zobacze jak to będzie na Avidzie. Dzięki!
March 7, 201015 yr Ja zawsze licze do pelnych klatek. Polpola nakladaja sobie juz chlopaki wypluwajacy material na kasety emisyjne.
March 17, 201015 yr Author Mi zawsze jeden avidowiec narzekał na półpola - szczególnie przy ruchu poziomym, albo jak obraz stał ale np mówił mi, ze krawędzie źle wyglądają. Inny avidowiec w ogóle nie zwracał na to uwagi, puścił jak było i poszło na emisję. Nie wiem na czym to polega :/
Create an account or sign in to comment