Skocz do zawartości

Renderowanie na potrzeby video.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki oto problem:

 

Musze renderować animacje w formacie PAL 16:9. Ustawiam 720x576, pixel aspect 1.422, Image aspect (ustawia mi sie automatycznie) 1.778 oraz Aperture Width 20.12 i renderuje. Najpierw pojawił się problem z płynnością animacji (avidowcy zwrócili mi uwagę na problem z półpolami). Problem zniknął gdy dorzuciłem opcję "Render to Fields", ale mam poczucie, że spadła jakość wizualna samej animacji (jak by rozdzielczość poleciała w dół). Czy można coś na to zaradzić?

 

Renderuje VRayem, z ustawionym motion blurem.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no 576 linii z interlace to nie jest hitec, nie wiem czego oczekujesz, skoro renderujesz z motion blur to po jakiego grzyba ci interlace

 

duzo wazniejsze jest na czym to bedzie odtwarzane, jesli ma leciec w TV... musisz sie pogodzic z interlace i spadkiem jakosci, jesli z DVD... to mozesz spokojnie olac interlace

 

pamietaj ze masz motion blur ktory interguje obraz na osi czasu, to powoduje ze interlace nie jest juz tak potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze jeden avidowiec narzekał na półpola - szczególnie przy ruchu poziomym, albo jak obraz stał ale np mówił mi, ze krawędzie źle wyglądają. Inny avidowiec w ogóle nie zwracał na to uwagi, puścił jak było i poszło na emisję. Nie wiem na czym to polega :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności