Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt małego mieszkania.

3dsmax+vray, oświetlany sun+sky w salonie (+doświetlenia vraylight) i vraylight + vrayIES w łazience

 

IRR+LC na low na niskich ustawieniach.

 

Jeszcze nie do końca "wypełnione" wnętrze oczywiście. Będzie więcej i na lepszych ustawieniach ofc, ale każda pomoc/krytyka się przyda.

Tiling kafelków w łazience skopany, ale jestem w trakcie poprawiania map ;)

 

Notabene - łazienka jest mikro i z tego względu kamera jest ustawiona na ok 20mm co skutkuje paskudnym rozciąganiem się elementów (umywalka, lustro)... Da się to jakoś obejść czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Co do projektu to mam dużo uwag, ale jeśli chodzi o renderingi to - mocne przepalenia, ale za ciemno czyli GI. Żółto bardzo, więc albo rzuć na podłogę Overwrite materiał i w slot GImaterial daj lekko szary, albo pobaw się balansem bieli w kamerze. Ogólnie jeśli nie używasz kamery vray'a - to zacznij - i przy tym staraj się nie zmieniać ustawień słońca. Koryguj przepalenia i jasności w Color Mappingu i kamerze - f-number, shutter speed i ISO. Jak zawsze nie daje gwarancji na moje rady, bo są mądrzejsi i mogą się nie zgadzać. Pozdro.

 

ps łazienka technicznie wyszła najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jahred6 - uwagi do projektu również chętnie widziane.

Kamery vraya używam i lustrzanka nie jest mi obca więc będę kombinować. Słońce ma zwiększony size dla uzyskania miękkich cieni i to chyba wszystko.

 

PICsell - no tak... skleroza nie boli ;) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorilay no to masz źle ustawioną kamerę :) Jeśli masz plane w oknie , zwiększ jego moc i może nadaj lekko niebieski kolor. W słońcu size dobrze powiększyć tak jak zrobiłeś. Natomiast może masz je za nisko ? Color Mapping jaki ? Ja używam exponential lub reinhard. W kamerze ustaw balans bieli, pobierz pipetką kolor z miejsca z renderu który powinien być biały, czas naświetlania dłuższy i przysłona mniejsza.

 

Projekt, miejsce na tv niestety niedopuszczalnie niewygodne :) Sufit zbyt masywny i nabity ćwiekami - oprawy halogenów - za dużo i nie ta oprawa. Półki za sofą - za dużo trochę bez sensu. Ładuj dalej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności