Jump to content

jahred6

Members
 • Content Count

  584
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

jahred6 last won the day on January 2 2010

jahred6 had the most liked content!

Community Reputation

34 Excellent

About jahred6

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Kraków
 1. Tylko że właśnie są dwie szkoły z tego co widzę w ten sam miesiąc albo pod koniec roku. To akurat nie jest dla mnie o tyle kłopotliwe, bo mi wszystko jedno. Dalej jednak zastanawiam się nad: zacytuje jeszcze raz moją wiadomość z up: "Mnie interesują dwie rzeczy, jak powinna wyglądać taka umowa o dzieło? Czy tylko w języku angielskim który jednoznacznie jest zrozumiały dla obu stron? Na wzór tej znanej nam z PL. Wysłany podpisany skan, odesłany podpisany skan? Czy wystarczy mail? Domyślam się że w niej musi być zapisek, że opłaty przejmuje zleceniobiorca. Swoją drogą nawet nigdzie nie znalazłem wzoru takiej umowy. Druga rzecz to czy wreszcie rozliczać 20 dni od otrzymania wpłaty? Czy właśnie na koniec roku, są takie i takie informacje." Księgowy już umówiony :)
 2. Podpinam się pod bieżący temat. Od paru dni szukam właśnie informacji na temat umów o dzieło z zagranicznym zleceniodawcą, no ale średnio jest konkretami. Są bardzo rozbieżne mądrości. Mnie interesują dwie rzeczy, jak powinna wyglądać taka umowa o dzieło? Czy tylko w języku angielskim który jednoznacznie jest zrozumiały dla obu stron? Na wzór tej znanej nam z PL. Wysłany podpisany skan, odesłany podpisany skan? Czy wystarczy mail? Domyślam się że w niej musi być zapisek, że opłaty przejmuje zleceniobiorca. Swoją drogą nawet nigdzie nie znalazłem wzoru takiej umowy. Druga rzecz to czy wreszcie rozliczać 20 dni od otrzymania wpłaty? Czy właśnie na koniec roku, są takie i takie informacje. Przy tym freelancerstwie zagranicznym najlepiej by było podawać kwotę brutto klientowi, a umowa z przeniesieniem praw autorskich wtedy podatek jest z 50% przychodu. Czy potraficie mi odpowiedzieć na te dwa cholernie nurtujące mnie sprawy? Tylko najlepiej ktoś kto coś takiego sam stosuje i wie że jest czysty i nietykalny:) Rozważam też wizytę u księgowego doradcy. Pozdro!
 3. Hej, fajnie, fajnie. Lecz moim zdaniem przy fotografowaniu takiego wnętrza było by bardziej rozjaśnione tło za oknami, no i ogólnie wpuściłbym nieco więcej zimnego światła zza okien dla kontrastu. Parę shaderków odstaje, ale ładnie wyciągnięte kolorki. Pozdro.
 4. @MichalNowak dzięki za miłe słowo, w kuchni mogłem użyć DOF i dopieścić czarny materiał. Ale jak dla mnie jest wystarczająco:) Najważniejszy jednak był dla mnie projekt:) @stormwind rozumiem w czym rzecz, mogłem je wyrównać do wysokości drzwi wejsciowych. Natomiast według mnie jest OK:) Szanuję Twoją uwagę:) @remanent dzięki, tutaj wszystko w post produkcji. Kwestia braku przepaleń mimo lineara to nic innego jak podchodzenie do każdego materiału "z białym" z pietyzmem. Pozdro!
 5. @VA vis dzięki. Świecone vray plane'ami za oknami i ies'ami wewnątrz.
 6. @le_chu dzięki, nad wizkami siedziałem niewiele w porównaniu do projektu. Zabawa z materiałami, światło w sumie jest tu proste. Można powiedzieć, że po części projektowałem w maxie, więc ciężko mi stwierdzić.
 7. Dzięki:) @stormwind wnętrze ma wysokość 350cm, drzwi do pokoi 220cm, wejściowe 240cm. Chyba, że chodzi Ci o design albo coś z CG.
 8. Hej, wrzucam mój kolejny projekt. max, vray, mbpl
 9. Proszę o kontakt w sprawie przyjęcia zlecenia wymodelowania prostych słoików, pojemników, na kosmetyki. Kremy, perfumy, balsamy etc. Nie są trudne, ale zależy mi na jakości modelów i niestety na prędkości zrobienia ich. Najlepiej ktoś kto już coś takiego robił:) Proszę zainteresowanych o info na mail: [email protected]
 10. Hej, dostałem właśnie zlecenie z Anglii na 5 wizek wnętrza (z modelowaniem). Czy ktoś z Was drodzy przyjaciele miał do czynienia z tamtym rynkiem? Na co zwrócić uwagę i oczywiście ile wziąć PLN za 5 wizek prostej knajpy, bez bajerów - ale też bez rysunków technicznych. Bardzo będę wdzięczny za pomoc i zwrócenie uwagi na ewentualne zagrożenia. Pierwsza moja fucha poza PL, więc nie chce się spalić. Zleceniodawca proponuje zapłatę PayPalem. Z góry dzięki, pozdro!
 11. Jakość świetna, materiały itd też. Ładnie się ogląda, ale coś pomotałeś ze skalą - magisy albo stół - siedząc tak kładziesz brodę na blacie, miedzy siedziskiem a blatem powinno być 30-35 cm różnicy a jest z minimum 60cm (na moje oko). Sofa też mi nie siedzi, ale to stylowo bardziej:) Bardzo ładnie ogólnie!
 12. Super fajnie, ale kurcze w dziennych lekko namieszane z kolorami. Set z pierwszego obrazka lepszy niż ten "zielony" z pozostałych. Nocne świetne.
 13. Bardzo estetycznie, wszystko ładnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy