Jump to content

jahred6

Members
 • Content Count

  584
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by jahred6

 1. Tylko że właśnie są dwie szkoły z tego co widzę w ten sam miesiąc albo pod koniec roku. To akurat nie jest dla mnie o tyle kłopotliwe, bo mi wszystko jedno. Dalej jednak zastanawiam się nad: zacytuje jeszcze raz moją wiadomość z up: "Mnie interesują dwie rzeczy, jak powinna wyglądać taka umowa o dzieło? Czy tylko w języku angielskim który jednoznacznie jest zrozumiały dla obu stron? Na wzór tej znanej nam z PL. Wysłany podpisany skan, odesłany podpisany skan? Czy wystarczy mail? Domyślam się że w niej musi być zapisek, że opłaty przejmuje zleceniobiorca. Swoją drogą nawet nigdzie nie znalazłem wzoru takiej umowy. Druga rzecz to czy wreszcie rozliczać 20 dni od otrzymania wpłaty? Czy właśnie na koniec roku, są takie i takie informacje." Księgowy już umówiony :)
 2. Podpinam się pod bieżący temat. Od paru dni szukam właśnie informacji na temat umów o dzieło z zagranicznym zleceniodawcą, no ale średnio jest konkretami. Są bardzo rozbieżne mądrości. Mnie interesują dwie rzeczy, jak powinna wyglądać taka umowa o dzieło? Czy tylko w języku angielskim który jednoznacznie jest zrozumiały dla obu stron? Na wzór tej znanej nam z PL. Wysłany podpisany skan, odesłany podpisany skan? Czy wystarczy mail? Domyślam się że w niej musi być zapisek, że opłaty przejmuje zleceniobiorca. Swoją drogą nawet nigdzie nie znalazłem wzoru takiej umowy. Druga rzecz to czy wreszcie rozliczać 20 dni od otrzymania wpłaty? Czy właśnie na koniec roku, są takie i takie informacje. Przy tym freelancerstwie zagranicznym najlepiej by było podawać kwotę brutto klientowi, a umowa z przeniesieniem praw autorskich wtedy podatek jest z 50% przychodu. Czy potraficie mi odpowiedzieć na te dwa cholernie nurtujące mnie sprawy? Tylko najlepiej ktoś kto coś takiego sam stosuje i wie że jest czysty i nietykalny:) Rozważam też wizytę u księgowego doradcy. Pozdro!
 3. Hej, fajnie, fajnie. Lecz moim zdaniem przy fotografowaniu takiego wnętrza było by bardziej rozjaśnione tło za oknami, no i ogólnie wpuściłbym nieco więcej zimnego światła zza okien dla kontrastu. Parę shaderków odstaje, ale ładnie wyciągnięte kolorki. Pozdro.
 4. @MichalNowak dzięki za miłe słowo, w kuchni mogłem użyć DOF i dopieścić czarny materiał. Ale jak dla mnie jest wystarczająco:) Najważniejszy jednak był dla mnie projekt:) @stormwind rozumiem w czym rzecz, mogłem je wyrównać do wysokości drzwi wejsciowych. Natomiast według mnie jest OK:) Szanuję Twoją uwagę:) @remanent dzięki, tutaj wszystko w post produkcji. Kwestia braku przepaleń mimo lineara to nic innego jak podchodzenie do każdego materiału "z białym" z pietyzmem. Pozdro!
 5. @VA vis dzięki. Świecone vray plane'ami za oknami i ies'ami wewnątrz.
 6. @le_chu dzięki, nad wizkami siedziałem niewiele w porównaniu do projektu. Zabawa z materiałami, światło w sumie jest tu proste. Można powiedzieć, że po części projektowałem w maxie, więc ciężko mi stwierdzić.
 7. Dzięki:) @stormwind wnętrze ma wysokość 350cm, drzwi do pokoi 220cm, wejściowe 240cm. Chyba, że chodzi Ci o design albo coś z CG.
 8. Hej, wrzucam mój kolejny projekt. max, vray, mbpl
 9. Proszę o kontakt w sprawie przyjęcia zlecenia wymodelowania prostych słoików, pojemników, na kosmetyki. Kremy, perfumy, balsamy etc. Nie są trudne, ale zależy mi na jakości modelów i niestety na prędkości zrobienia ich. Najlepiej ktoś kto już coś takiego robił:) Proszę zainteresowanych o info na mail: [email protected]
 10. Hej, dostałem właśnie zlecenie z Anglii na 5 wizek wnętrza (z modelowaniem). Czy ktoś z Was drodzy przyjaciele miał do czynienia z tamtym rynkiem? Na co zwrócić uwagę i oczywiście ile wziąć PLN za 5 wizek prostej knajpy, bez bajerów - ale też bez rysunków technicznych. Bardzo będę wdzięczny za pomoc i zwrócenie uwagi na ewentualne zagrożenia. Pierwsza moja fucha poza PL, więc nie chce się spalić. Zleceniodawca proponuje zapłatę PayPalem. Z góry dzięki, pozdro!
 11. Jakość świetna, materiały itd też. Ładnie się ogląda, ale coś pomotałeś ze skalą - magisy albo stół - siedząc tak kładziesz brodę na blacie, miedzy siedziskiem a blatem powinno być 30-35 cm różnicy a jest z minimum 60cm (na moje oko). Sofa też mi nie siedzi, ale to stylowo bardziej:) Bardzo ładnie ogólnie!
 12. Super fajnie, ale kurcze w dziennych lekko namieszane z kolorami. Set z pierwszego obrazka lepszy niż ten "zielony" z pozostałych. Nocne świetne.
 13. Bardzo estetycznie, wszystko ładnie.
 14. peter_muler i GramiYoe dzięki :) MormoN true detective'a chyba za dużo ;))) Jestem architekciną i skupiam się na projekcie i ogólnym wrażeniu. Wystarczy lepszy monitor i moim skromnym zdaniem wszystko jest ok. Te kontrasty były podbijane w PS, a duża liość świateł na antresoli, może powodować brak konkretnego cienia.
 15. tomerk dzięki. Jedna sztuka koło 40 - 50 minut (1600x1200) intel core i7 3.4ghz, 16 ramu.
 16. Mulholland staram się by światło z zewnątrz było chłodne, a używając odpowiedniej temperatury IESów wewnętrz było ciepło. Lekko w PS wzmocnione. Dzięki za miłe słowo. siwy dzięki:) Brakło mi czasu żeby się poznęcać nad widokiem, ale może w wolnej chwili spróbuje kiedyś to dopieścić. Pawelkos dzięki. Zamiar był taki by nie były to "czyściochy" lecz lekko przykręcone kolorystycznie obrazki. To, że mógłbyś mieszkać w takim wnętrzu - najlepszy komplement :) Dzieki.
 17. Hej, mój ostatni projekt i wizki. 3dmax, vray, ps Pozdr! image free hosting
 18. exteriory męczę ostatnio moją słabą stronę : Uploaded with ImageShack.us
 19. Hej, chyba zacznę korzystać częściej z tego tematu, ponieważ wszysycy windują tak bardzo ceny że człowiek się może pogubić. Ile można sobie policzyć za 5 wizualek takiego kompleksu budynków magazynowych, produkcyjnych, biurowych: Model w 1/3 dany przez zamawiającego. Obrazek załączony pokzauje tylko kubatury i skale. Docelowo ma być bardzo uszegułowiony. aha klient to rodzina :) tzn prosiłbym o cene realną a ja i tak będę musiał z niej uciąć spory kawałek.... :
 20. Troszkę mi teraz wstyd bo to był lamerski problem :))) Już rozwiązany, dzięki chłopaki :) !!! Po prostu zawsze trzeba poprawiać modele z np. koła itd. nowy model i shell załatwiło problem... Dzięki :)
 21. Hej, odkąd mam vraya vray adv 2.1 i maxa2012 mam problemy z wszelakimi szklanymi materiałami. Wyglądają jak soczewki mocno zniekształcając obraz - IOR jest normalny. Też zatrzymują światło, mimo to że jest affect shadows. Wina na pewno nie leży po stronie materiałów - są dobre. Zacząłem też używać LWF na poważniej. Są jakieś ustawienia w zakładkach vraya, lub może coś mam inne źle ustawione. Może coś się zmieniło z wersji na wersje...
 22. Moim zdaniem. Ciasne kadry, nieciekawe światło. Co do scen, to słaby aranż :) Poprzeglądaj sobie coś w tym "stylowym" klicmacie na stronach z włoskimi meblami, Twoje z całym szacunkiem są nie najciekawsze... Koniecznie jeśli chcesz mieć te wielkie drzwi tarasowe zmien im materiał bo wyglądają jakbyś tą samą teksturą co sofa obłożył stolarkę - zły efekt. Jedziesz dalej z koksem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy