Skocz do zawartości

Teczka 2D: MaDMaN


MaDMaN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowy na tym forum, przez dłuższy czas je obserwowałem lecz teraz mam zamiar sam popracować. Zakładam teczkę by uzyskać rady, nie po to by się chwalić swoimi pracami lecz po to by je ulepszać. Myślę, że wiersz napisany przeze mnie odda 'klimat' mojej osoby.

 

" O mnie "

Raz Jestem Malarzem, Raz Poetą,

Raz Pieśniarzem, Raz... Kobietą?

Raz Matematykiem bądź Ekspresjonistą,

Raz Astrofizykiem lub Racjonalistą.

Oto w całej okazałości skromna osoba moja,

Choć kto wie, czy nie ma we mnie krzty gnoja…

 

 

Tak więc jak mówiłem, chcę zaprezentować to co potrafię na czas obecny (jestem 'młodym człowiekiem' :) więc dużo nauki przede mną) by udoskonalić swoje prace.

 

 

Powitalna wypocina (zgotowana w klimatach lekcji fizyki, tylko i wyłącznie długopis, jest to WIP, który skończę zapewne w najbliższym czasie).:

 

 

bitwamini.jpg

 

 

 

a tutaj link do oryginalnej wielkości:

http://img17.imageshack.us/img17/946/bitwaoo.jpg

Edytowane przez MaDMaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzę jakiś mały geniusz się ujawnił na forum ? długo już praktykujesz rysunek w ukryciu :P ?

Co do pracy, ciekawa i całkiem przyzwoicie wygląda, podoba mi się walor na tej rozdymce i roślinkach bo już na tym smoku-ośmiornicy jest strasznie dużo czerni i wydaje się płaski, wyrywający ze scenki, choć w zasadzie ja się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@In Flaamess :) to akurat jest kratka, bo to w zeszycie podczas lekcji było rysowane :), z czasem będę dodawał kolejne prace.

 

@Samborek :) geniusz? Bez przesady... Praca powstawała w różnych etapach, zaczęło się od rogu, później powstał ten 'smok' czy tam 'wąż', a na końcu rozdymka :P dlatego w sumie ona jest najbardziej ogarnięta :)

 

Z czasem dodam cienie itd. zrobię fakturę wody, postaram się jakoś ją uchwycić.

 

Na tą chwilę, wrzucam portret rysowany w październiku ubiegłego roku :) (nie chciało mi się bawić w szczegółowość włosów, wolałem uchwycić wyraz twarzy, niż elementy 'okrycia' głowy)

63479577.jpg

 

Odrazu powiem, że nie lubię racjonalizmu i realizmu ale wiem, że to podstawa by odskoczyć od rzeczywistości :). Uczę się sam, więc etapy dochodzenia do czegoś bardziej 'ogarniętego' przychodzą powoli.

Edytowane przez MaDMaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, przynajmniej nauczę sie poprawnych znaczeń wyrazów :). Nie jestem poetą :P, to bardziej takie zabijanie wieczornej nudy :D. Dzięki za poprawienie :P.

 

Co do 'jaszczurki', za bardzo sztuczna wyszła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwiczac anatomie, przynajmneij ja tak robie. Nie rysuje jedynie konturu, a kupe elips, bryl itp. pozwala doglebniej zrozumiec budowe. Jednak kazdy robi jak uwaza za stosowne i mu bardziej pasuje :)

 

PS. teraz dawaj te " 3 kontenery " tej anatomi :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był szkic na szybko, bo u mnie w życiu z czasem niestety krucho :P. Postaram się w najbliższym czasie stworzyć przynajmniej '1 kontener' anatomii :) i będę się starał ją nie rysować, lecz rozumieć. W końcu trzeba dostrzegać to czego nie widać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo ^^ witamy na forum :D siemka, fajny portret ale jak napisales chciales uchwycic wyraz twarzy a nie wlosy, a wyszlo troche na odwrot :)) zaakcentuj to na czym chcesz skupic a tym razem wlosy wyszly na srodeczku i wyszly jakby to one byly istotne :). (Daria?) :D wal nastepne pracki. ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze elipsy nigdy nie zamieniaja sie w pistacje?? (xD) nigdy nie mają wyraznie zlamanego konca i poczatku :) wydaje mi sie ze klucem do sukcesu (co do poprawnych elips i proporcji) jest duza ilosc martwych natur :D Tylko staraj sie rysowac z natury, pamietaj :D

 

i wydaje mi sie ze wracanie do poprzednich prac i ich poprawianie to nie kwesta przymusu tylko kiedys w wolnej chwili... gdy natchnie Cie i jak na banal wpadniesz co mozna poprawic zeby bylo super. Tymczasem, rysuj next :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie mam weny żeby stworzyć coś większego... powoli i systematycznie zgłębiam tajniki PS'a, staram sie w wolnej chwili coś ćwiczyć, jak narazie:

 

Szkic Tradycyjny (ołówek):

skanuj0003b.jpg

 

I kolor w PS'ie:

koloru.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo i gitara :D. Ten przycisk bardzo fajnie w artragu a jescze lepiej w psie :D tak mi sie wydaje. bardzo fajnie wychwytujesz walor i widac bardzo ladnie bryle, co do tej drugiej pracki to powiem ze bardzo fajnie kolory dobierasz i napewno przy wiekszym doswiadczeniu to bedzie mocnym plusem! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękować :) może jeszcze dzisiaj coś narysuje :D, staram się wychwycić właśnie jakie kolory użyc do danej rzeczy, żeby dobrze ją ukazać... w niektórych przypadkach mam jeszcze z tym problemy :P, ale z czasem to powinno się poprawić.

 

Przed chwilą znalazłem ćwiczenia mojego brata z jego szkoły z różnymi bryłami więc coś tam majstruję :). Będę musiał się ostro zabrać za anatomię w najbliższym czasie, bo jak narazie to trochę ona kuleje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, o ile ostatnio chcialem i moglem powiedziec od siebie cos milego to teraz bym nie powiedzial :)) statycznie, kolorki mdle, :/ dawaj jakies sceny rodzajowe! cos z ludzmi, cwicz tą anatoomie :D zostaw takie sciany i na nich jednoelementowe tematy, mysle ze takie prace duzo nie wniosa, wiecej dynamiki ^^ (mam juz tablet :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj akurat taka tematyka... nie wiem, nie mam kompletnie pomysłu na żadną pracę, próbuje coś ogarnać ale ciągle wychodzi mi jakaś totalna niespójna kicha...

 

Co do tej pracki, to kolory są jakie są, chciałem uzyskać niepewność, brud, żal i takie tam... (klimat wieczorny...).

 

Ehhh nie wiem za co się złapać, czy za tablet czy za ołówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności