Skocz do zawartości

[vray] - odbicie w lustrze


marcinW

Rekomendowane odpowiedzi

nie jestem pewien czy to w dobrym wątku.

 

mam taki problem. zrobiłem dywan za pomocą hair and fur i chcę go odbić w lustrze ale tam... odbija się tylko "goły" plane. dywan w pełni renderuje się tylko poza lustrem. proszę o pomoc jak zrobić, żeby odbicie również było pełne.

 

i jeszcze jedno pytanie: na baterii (wylewce ze ściany) wyraźnie odbija się vray light z sufitu. jak pozbyć się tego odbicia?

 

może rzucę takie zdjęcie dla zobrazowania:

 

z góry dzięki za pomoc.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Maksowe Hair and Fur jest efektem postprodukcyjnym - jest nakładane na gotowy render. Jeśli chcesz żeby takie włosy były brane pod uwagę podczas renderingu to konwertuj je do mesha lub renderowalnych spline'ów, albo przerzuć się na VrayFur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksowe Hair and Fur jest efektem postprodukcyjnym - jest nakładane na gotowy render. Jeśli chcesz żeby takie włosy były brane pod uwagę podczas renderingu to konwertuj je do mesha lub renderowalnych spline'ów, albo przerzuć się na VrayFur.

hair & fur dziala elegancko z 'aktualnymi' wersjami vraya, takze nie trzeba tak kombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie: na baterii (wylewce ze ściany) wyraźnie odbija się vray light z sufitu. jak pozbyć się tego odbicia?

 

w opcjach światła wyłącz reflections, ale taka uwaga: chromy muszą mieć co odbijać w sobie. więc albo domodelujesz resztę pomieszczenia i dzięki temu zniknie efekt czarnego chromu, albo załaduj jakąś mapę HDRI w materiał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności