Skocz do zawartości

Problem z Boolean


Ramzi

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem poczatkujacy..dopiero od niedawna bawie sie z 3d max5 i mam dosc duzy problem..gdy prubuje wyciac jedna bryle np walec w drugim walcu za pomoca funkci boolean..to mi jakeis babole wyskakuja..mimo ze zmienialem ich testosci to nadal wyciecia wygaldaly fatalnie..prosze o pomoc..PLEASE!!

napiszcie jak mam to pokolei wykonac zeby uniknac takich bledow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Z mojego doświadczenie przy feldze i oponie to wiem że z booleanem jest dużo problemów.

Nie zawsze wychodzą tak jak sobie tego życzysz.

Co do twojego problemu to nie wiem jak ci pomuc ale powiem ci że jeden z pięciu walców też nie chiał mi się wyciąć ale skasowałem go i zrobiłem drugi taki sam (takie same wymiary ale nie kopiowałem) i to pomogło.

Nie wiem dlaczego się tak dzieje.

Sprubuj zrobić tak jak napisałem może to ci pomoże :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie rozumiem tego..jak wycianm takei proste figury to jest ok..ale teraz robilem sobei znaczek \"Promieniowanie\" takie zolte kolko i wyciete w nim jedno male na srodku i 3 takei trojkaty dookola niego..wszystko sie sypie..walec w walcu jest oki ale jak wycinam juz wyciete trujkaty z walca to dupa..pokrzywione :(..moze mi ktos pomoc..błagam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy słyszałeś ale booleany strasznie psują siatke obiektu i dlatego jak dużo rzeczy chcesz wyciąć to sie kisi wszystko.

Co do innego sposobu to znam tylko jeden.

Poprostu trzeba ręcznie wyciąć i wtedy bedziesz miał kontrole nad siatką a co za tym idzie nad błędami które łatwo można poprawić.

Może ktoś inny będzie znał jeszcze inny sposób to ci bardziej pomoże :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności