Skocz do zawartości

maya workflow a skala


jacynt

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałem użyć mai do modelowania, a następnie wykorzystać model w animacji w motionbuilder. Wyeksportowałem model jako fbx. Ale pierwsze próby skończyły się na tym, że w motionbuilderze model został zaimporotowany jako..miniaturka.

Czy jest jakiś sposób, żeby przy takim workflow obiekt trzymał skalę? i czy to standardowy problem, czy też to ja coś namieszałem w ustawieniach?

 

Pozdrawiam

Jacynt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

z mai wychodzi obiekt w cm.

MB ma jako domyślne ustawienia cm. Nic nie zmieniałem, ale nie mogę na pewno potwierdzić, że tak jest ustawione , bo nie mogę odszukać tej opcji w MB.

Rozumiem, że to niegroźny "błąd"?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z MB nie miałem do czynienia w ogóle, wiec to jest taka pomoc "na czuja". Jak eksportujesz geometrię do pliku FBX w MAyi, daj na Edit Presets i w zakładce Advanced Options masz zakładkę Units. Domyślnie scale factor ustawiony jest na 1 (jednostki na cm). Spróbuj zmienić tą opcję, tj. ustawić go na np. 0,1 albo 0,01 (decymetry lub metry). Wyeksportuj i otwórz w MB. Daj znać czy coś pomogło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie, że pomogło.

jak przestawiłem na metry, to obiekt był jeszcze mniejszy. Zrobiłem więc w drugą stronę - i przestawiłem na milimetry. Obiekt był już nieco większy. Mniejszej skali już chyba w mai nie ma, więc będę musiał i tak po imporcie do MB zrobić resize. Tylko teraz zastanawiam się czy jak będę exportował rig, to czy resize nie rozwali mi wszystkiego.

Będę musiał to przetestować wcześniej, żeby w razie czego poszukać innego rozwiązania.

Dzięki i pozdrawiam

Jacynt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności