Skocz do zawartości

Technika Niebieskiego Tła w animacji


demediusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Mam dwie oddzielne animacje(1-sza 3ds max, druga After Effects) i pytanie jak to połączyć ,ale chodzi mi o to żeby druga animacja w której po prostu występuje pojedynczy element występowała w pierwszej tylko BEZ TŁA. Ja to widzę tak: w drugiej animacji mogę ustawić dowolny kolor niechcianego tła i za pomocą jakiegoś programu połączyć je ustawiając mu ten kolor tła jako kolor wykluczenia.Robiłem tak często z obrazkami ,ale jak z całą animacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

No ,ale w moim wypadku muszę pomyśleć jak zapisać klatki animacji do .tga lub .png ,ale w after effects podobnie jak to się robi w 3ds. A później może virtualdub mógł by jakoś połączyć te animacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O,o wszystko zrobisz w AF ogólnie to o chroma key Ci chodzi ... wszelakie green screen blue screen, wszystko możesz zrobić w AF virtual dub jest dobry ale po co mieszać ?

niedawno w newsach było: http://max3d.pl/news.php?id=1146 obejrzyj sobie trochę Ci się rozjaśni bo na razie to trochę mieszasz. wygląda to tak że z maxa możesz renderować z alphą a w filmach nagrywanych kamerą jak nagrywasz na tle np niebieskie zielone możesz je potraktować jako taka alphe (w dużym uproszczeniu mówiąc)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli wyrenderujesz z Aftera bez tła, tak aby element do wstawienia występował sam (możesz włączyć w afterze podlgąd kanału alfa albo taki switch do oznaczenia szachownicą obszarów, w których jest "dziura" w obrazie). Jesli zapiszesz taką sekwencję z aftera do plików tga (32 bit + alpha) to będzie działać w maxie jako wycięty element.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności