Skocz do zawartości

Pytanie o slice plane


Godzil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam takie pytanie dotyczące opcji SLICE PLANE w 3ds MAX. To przydatne dla mnie narzędzie w momencie kiedy używam przyciągania do krawędzi. Wtedy kursor przyciąga mi to SLICE PLANE'a i jego mogę przyciągnąć do innej krawędzi. Problem polega na tym, że przyciąganie do krawędzi tego SLICE PLANE'a ma kaprysy i raz działa raz nie. Totalnie nie wiem od czego to zależy. Zastanawiać się zatem zacząłem, czy to nie jest efekt jakiegoś skrótu klawiszowego którego z niewiedza używam...?

 

Będę wdzięczny za rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Myślę, że w Helpie (F1) jest to dobrze opisane. Generalnie chodzi o to, aby zaznaczyć polygony i kliknąć Slice. Na poziomie Vertex oraz Edge nie trzeba nic zaznaczać. Plane możesz przesuwać oraz obracać, aby go odpowiednio dopasować. Włącz sobie snapowanie będzie ci łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wray, to nie odpowiadało na moje pytanie ale ostatnio znalazłem na nie odpowiedź i może to nowicjuszom sie przyda:

 

slice plane często jest większy niż zaznaczony polygon który chcemy sobie pociąć. Jak pisałem wyżej czasem nie przyciąga mi kursora do tego slice plane mimo że ustawione jest przyciąganie do EDGEów. Czemu? Bo kursor myszy, musi być NA ZAZNACZONY POLIGONIE, wtedy przyciągnie się do slice plane'a :O dziwne, ale u mnie tak własnie to działa...

 

dzięki wszystkim za postowanie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o twoje pytanie, Godzil. :) Zaznacz sobie w ustawieniach snapowania opcję "Use Axis Center as Start Snap point". Dzięki temu kursor będzie przyciągany do Slice plane'a (Nie działa w oknie Perspective).

 

Czemu? Bo kursor myszy, musi być NA ZAZNACZONY POLIGONIE, wtedy przyciągnie się do slice plane'a :O
Nie tyle do Slice plane'a co do krawędzi którą tworzy właśnie na zaznaczonym polygonie. :D Edytowane przez Wray
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności