Skocz do zawartości

Meshsmooth zbedny podzial


KoMic

Rekomendowane odpowiedzi

Witac.

hehe, w sumie nigdy nie bylo mi to do szczescia potrzebne poniewaz nie kozystalem z MS/TS. Dlatego pojawil sie klopot na ktory nie znam rozwiazania inny niz debilne klikanie jak idiota.

 

Ponizej zamieszczam obrazek ktory bedzie mapa do mojego problemu. Na prostym cylinderku bedzie latwiej wyjasnic. Z gory zakladam ze szukam rozwiazania automatycznego, nie wymagajacego zwyklej glupiej recznej selekcji vetrex po vertexie

61624977.jpg

 

1. prosty cylinder ktorego chcemy poddac MS. zalezy nam aby cylinder mial wiecej podzialow po krzywiznie(w tym wypadku chodzi o to aby byl bardziej okragly)

2. cylinder poddany operacji 2xturbosmooth, o ile ladnie sie zaokraglil to podzial w pionie nie jest nam wogole do niczego potrzebny.

 

Pytanie teraz jak latwo i prosto pozbyc sie nadmiarowych scianek.

 

3. ja zaznaczylem sobie po jednym egdu i selekcja loop zaznaczylem wszytkie niepotrzebne. nastepnie remove i edgy nie ma. Ale zostaja nam wertexy ktorych nie potrafie zaznaczyc automatycznie. powtarzam ze klikanie ich nie wchodzi w rachube. To jest prosty ksztalt. wiec jest latwo. ale co gdyby to byl skomplikowany zlozony ksztalt. nie bylo by takiej opcji aby wszytkie wertexy wylikac z reki.

 

jesli ma ktos rozwiazanie jak sie pozbyc niechcianych scianek ktore nic oprocz masy nie wnosza do poprawy wygladu modelu. bylby bardzo wdzieczny

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

hehehehe, dluzej pisalem tego posta, miz czekalem na rozwiazanie: ]

dziekowac dziala: ] rep polecial: ]

 

BTW, a jest jakas opcja aby jakis automat kasowal podzialy na podstawie analizy ksztaltu. NP jesli odchylenie scianek jest mniejsze niz Np 2* to ma kasowac miedzy nimi edga.

Edytowane przez KoMic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności