Skocz do zawartości

RealFlow Water


Bart87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tym razem potrzebuje jakiegos tutka ktory bedzie opisywal przystepnym jezykiem cos takiego jak... Woda wylewajaca sie z naczynia... brakuje mi do zakonczenia mojego projektu wlasnie tego i nie mam za grosz pojecia jak to zrobic...

 

Narysowalem na szybko BARDZO PROSTY schemat jak to ma wygladac...

 

wodab.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hm... a nie uzywajac RealFlow, uzywajac tylko max'a jest mozliwosc zrobic takie cos jak wylewajaca sie woda z naczynia? tzn ja nie potrzebuje animacji z tego tylko jako jeden obiekt nieruchomy ale majacy w sobie elementy dynamiki wylewajacej sie cieczy/substancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgryzlem... importowalem z realflow do max'a i wszystko wyglada pozytywnie, podchodze do zadania teraz bardziej powaznie bo wczesniejsze bylo bardziej na odczep sie/ probne spory ; p

 

Jakby cos to zastanawiam sie nad tym jak zatrzymac ta wode gdy juz dociera do y = 0 czyli to plaszczyzny na ktorej ustawilem Plane, woda przez ten Plane przelatuje troche to denerwujace

Edytowane przez Bart87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zmierza w dobrym kierunku z zakonczeniem mojego projektu...

 

zauwazylem pewna niedogodnosc dla oka aczkolwiek w moim projekcie jest przycisk ktory zostal wymodelowany w plaszczyznie... zlikwidowalem go i planuje stworzyc jeszcze raz te przyciski w plaszczyznie ale bardziej okraglem...

 

Uzywalem dawniej takiej metody ze wstawialem jeden element w drugi po czym stosowalem modyfikacje ktora wycinal mi np. kolo w plaszczyznie tym elementem "zanurzonym" w tej plaszczyznie.

 

Problem taki ze nie pamietam co to byla za modyfikacja, przeszukalem ale jakos nie pamietam... prosze o szybka podpowiedz

 

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest juz skonczony, chcialem dodac do niej animacje kamerka i nagrac pare krotkich klipow po czym zlepic je w calosc z ciekawymi przejsciami...

 

Nie za bardzo orientuje sie jak zrobic animacje, tzn, animowac kamerke potrafie problem jest w tym jakie ustawienia powinienem przybrac zeby zapisalo w formacie odpowiednim moje klipy...

 

Podsumowywujac:

 

Posiadam krotka animacje kamerka do jednego klipa

Teraz chcialbym zapisac to w formie video by moc pozniej odtworzyc to przez np. Windows Media Player lub inny software odtwarzajacy klipy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Render Setup -> W Time Output zaznaczasz Range i tam klatki od której, do której ma być wyrenderowana animacja -> W Render Output zaznaczasz Save File, klikasz obok w "Files..." i tam na dole zmieniasz format zapisu (np. na *.AVI). W skrócie to tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności