Skocz do zawartości

Edit poly -QuickSlince nieaktywne


groszek1975

Rekomendowane odpowiedzi

Tworząc bryłę przechodzę do edit poly aby nadac jej krawędzie w wybranych miejscach, jednak czasem mam problemy aby funkcja QuickSlince zadziałała.

Dzis zrobilem bryłe (przez extrude) przeszedłem do edit mesh(bez zmian w bryle) i do edit poly ale to też nie pomogło. Zaznaczę że bryła jest bardzo prosta...

 

Dodam że po konwersji na edit poly to pomaga aby problemu nie było jednak czasem pragnę zachować na etapie modelowania objekt z możliwościa jego modyfikacji na rożnych etapach historii tworzenia

 

Co decyduje o tym że ta opcja nie działa (czasem) że nie reaguje na tworzenie krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Toszke to trwalo :) ale mam

1. bez funkcji zaznaczenia polygonów

brakpoly.jpg

 

2 z zaznaczonymi i wybranymi polygonami

brakpoly.jpg

 

3. a tak juz nie ma problemu ale po conversi na poly (jak wiadomo z utrata tego co robiliśmy)

http://img709.imageshack.us/i/poprzeksz.jpg/

 

ps. prtSc po zrzucie nie pokazuje kursora myszki.. to tak w ramach jasnosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. A jak z tego poziomu edit poly zaznaczysz wszystkie polygony, ale będziesz ciąć tylko ten, który Cię interesuje, to też tak jest?

 

Myślałem, że wina leży w tym, że nie przekształciłeś stosu modyfikatorów na to editable poly, i dlatego się buntuje - ale sprawdziłem, że można ciąć bez konwersji obiektu na edit poly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak zaznaczę wszystkie polygony i gdziekolwiek chce "ciać" funkcja QuickSlice to nie ma szans, natomiast funkcja Cut dziala bez problemu ale jak chce mieć ciecie wzdłuż całej bryły jednym ruchem i rowną po obu stronach bryły

Co do licznych modyfikacji i przejscia do editpoly i uzycia QuickSlice to u mnie wypada "losowo" raz dzial raz nie... zastanawiam sie jeszcze bo kiedy zorobilem QuickSlice i wyszedlem z editpoly nastepnie na nowo wybralem QuickSlice tu juz nie chcialo dzialac "ciecie" (choc nie bylo zadnych inych modyfikacji miedzy jedny a drugim użyciem QuickSlice)

 

Myśle, że nie obejdzie się bez konwersji do edit poly :( tak jak robie do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe info w tej sprawie:)

bryla zrobiona z extrude(podział na 3 segmenty)> edit poly (zmiany wysokosci wierzchołków) odznaczam "aktywna bryłe" nastepnie wybieram ponownie tą bryłe zaznaczam QuickSlice juz nie ma mozliwosci dokonać "krojenia" dopiero ponownie modyfikacje edit poly i tu QuickSlice dziala :) - co sądzicie o tym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności