Skocz do zawartości

lan - internet problem


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

stale lacze z kablowki. winda xp. 2 sieciowki.

na kazdej z kart jesli ustwiona jest na out co jakis czas zrywane jest polaczenie z internetem. tlen i outlook chodzi a ie i opera nie. `reperowanie` polaczenia nic nie daje, pomaga tylko restart, wiec nie jest to tez wina providera. format tez nie pomaga. czasem internet nie dziala od razu po odpaleniu kompa, czasem po kilku godzinach, czasem po kilkunastu.

 

pewnie zaraz dirty mnie oswieci ze znowu jakiejs uslugi systemowej nie wylaczylem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

www i tlen uzywaja chyba innych protokolow sieciowych (mail chyba tez ale nie wiem) moze w tym kierunku isc. Moj szanowany autorytet w takich sprawach poleca UNIXa

 

Wiem to problemu nie rozwiazuje ale moze pomoze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe aha... nie wiem, dziwna sprawa, niby masz net niby nie masz...hmmm...

znajac zycie to jakiejs uslugi nie wylaczyles;)

 

sprobuj we wlasciwosciach polaczenia/opcje/\'czas bezczynnosci przed rozlaczeniem...\' i ustaw na nigdy ewentualnie zostaw w tle jakiegos gadugadu zeby jakies pakiety co chwile lecialy... ale moze ustawienie na \'nigdy\' w tej opcji zadziala...

 

edit:cholera, myslalem ze masz sdi....to raczej nie zadziala na lanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z twojego posta wynika, że tylko ie, opera i tym podobne szwankują, a outlook i tlen nie. Każdy protokół używa innego portu (chyba, jeżeli dobrze pamiętam z informy), więc to może być coś z portem, ale nie jestem w stanie powiedzieć który to port i co może być nie tak.

 

A od dawna Ci się tak dzieje? Nie robiłeś coś co mogło to spowodować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie dziele. odechcialo mi sie dzielic po 3 dniach walki. raz przez moment dzilalo i przestalo, ale to inny problem.

jeden komp jest podlaczony do netu i do drugiego kompa bez dzielenia polaczenia.

nie jest to tez problem z automatycznym przydzialem numeru ip. sprawdzalem - disable/enable polaczenia, repair tyz, i nic.

 

klobuc: odkad mam lacze tak sie dzieje. teraz podlaczylem internetnet do drugiego kompa to zobacze jak dlugo pociagnie. moze to wina nortona is?

 

nie smiejcie sie. jestem zielony w te klocki bo lacze mam od pol roku :]

ale prawda jest ze np ajkis czas temu pewne adresy mi nie wchodzily np. rendernode, cgtalk czy fallen art. a teraz chodza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowic nie mam pojecia...najlepiej skontaktuj sie z providerem. rozwiazywanie takich problemow nalezy do nich (teoretycznie). ewentualnie nasciemniaj , ze netu nie masz prawie caly czas, kogos ci tam wysla, moze koles na cos wpadnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee ale mi wszystko dziala, tylko ze do czasu az nie padnie. nastawilem duzy render i dopiero po 2 dniach padlo. jak zrestartuje to wszystko jest oki wiec chyba to nie wina providera. tak modem tzn to male pudlo z diodami tez restartowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie idz z takim problemem do prowidera bo to nie jest chyba najbardziej legalne (moga sie przyczepic). Jesli uzywacie routingu na windzie to moga Was wyniuchac. Postawcie serwa na UNIXie na innym kompie i powinno pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhh zapomnijmy o dzieleniu lacza. nie udalo mi sie z wielu przyczyn. nie wazne koniec.

przepialem kabel z wyjsciem na internet do drugiego kompa i z niego do was nadaje :) nie sprawdzalem wczesniej wlasnie na tym to teraz zobacze czy tez bedzie zrywac. zaznaczam ze te problemy z polaczeniem wypadaja srednio raz dziennie, czasem po uruchomieniu, czasem po kilku godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra może to pomoże:

 

Wejdź to właściwości połączenia telefonicznego i wpisz dwa lub trzy przecinki po numerze telefonu z którym się komunikujesz. Jak to nic nie da wejdź do właściwości modemu, zakładka połączenia, zaawansowane i w dodatkowych ustawieniach wpisz S10=50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to jeszcze raz. mam INTERNET Z KABLOWKI = polaczenie lan przez taki `kablowkowy lanowy modem` (tak to nazwali panowie co mi zakladali). nie moze to byc wina providera bo wlasnie sprawdzalem i po 24 godzinach dalej felerny komp nie moze sie polaczyc z internetem. local area network connection status pokazuje ze tcp/ip tez jest w pozadku. po przelozeniu kabla do drugiego kompa wszystko dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tylko ze ja nie mam problemu z tcp/ip. repair connection i przydzielenie nowego automatycznego ip tez nie pomaga. zreszta jakby to byl problem tego typu to tlen i outlook tez by nie dziala chyba.

heh pewnie mam za duzo trefnego softu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akdsn no nie.... znoooowu lol

 

po pierwsze nigdy nie uzywaj automatycznych ustawien.

 

musisz sam manualnie zrobic sobie siec, wtedy na 100% musi wszystko dzilac. Ciesz sie ze masz win xp, bo nie musisz przez to uzywac dodatkowych narzedzi do dzielenia lacza. Norton IS to inna bajka, ale tez krzaczy :>

 

czlowieku dosc problemow, zagadaj na gg to ci wytlumacze wszystko co trzeba i bedziesz mial i sprawny lan i net na kazdym kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności