Skocz do zawartości

rendering v-ray_początkujący_2 pytania


eldou

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

nadeszły wakacje, mam trochę więcej czasu wolnego, więc postanowiłem ogarnąć renderowanie w v-ray'u

 

tak więc mam 2 pytania, a mianowicie

 

1. jak przebiega droga projektu z archi do v ray'a? zapisuje w archicadzie jako plik .3ds, potem odpalam w maxie i jak dalej przenieść go do v'raya? a i kiedy nakłada się textury ( w maxie czy v'rayu)?

 

2. jaka wersja v-raya jest najlepsza/najszybsza dla wersji 3ds Max 2009 64-bit?

 

bedę wdzieczny za pomoc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Co do archicad, to robisz sobie budynek, przypisujesz np jeden materiał ścianom, inny podłodze inny sufitowi (każda grupa inny materiał), później w widoku 3D dajesz zapisz jako, *.3ds, następnie wybiersz MATERIAŁY jako "Utwórz obiekty 3D Studio zgodnie z:" i ustaw jednostkę rysunku na 1000 mm, check on dopasuje kolory do tablicy barw 3D studio i ok.

 

Później robisz import pliku do sceny, wywalasz standardową kamerę i słońcę i zaczyna zabawa się z poprawkami i materiałami :)

 

Ja tak robię przy współpracy ArchiCAD SE 2007 i maxa najnowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z postu wnioskuję, że vraya rozumiesz jako inny program.

Otóż:

 

1) Vray to przede wszystkim plugin i jest niemal integralną częścią MAXa (oczywiście po zainstalowaniu)

 

2) Jeśli chodzi o textury i materiały... niewiem jak dobrze znany ci jest MAX ale jesli zaczynasz proponuję zacząć od podstaw. Czyli: I modeling, II texturowanie, III Materiały (nie odwrotnie).

W sieci pełno jest tego typu tutoriali... chyba nawet na max3d.pl w dziale tutoriale znajdziesz tego typu porady\tutoriale.

 

3) Co do samego vray'a i jego wersji. Po zakupie będziesz miał do wyboru od wersji SP2 do SP5 podajże... nie wiem ja pracuje narazie na SP4 i nie narzekam... (po prostu mam pare projektów zaczętych już na SP4 i narazie się nie przenoszę na nowszy) oczywiście proponuje sciągnąć najnowszą wersje... to jak z kartami graficznymi... im nowsza tym wydajniejsza.

 

A co do samego przenoszenia z archicada to moim zdaniem aduko wyczerpał temat :)

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

W razie czego pisz do mnie na priva a odpowiem ci na twoje pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności